Počet přihlášených osob v bytě

Od: Datum: 21.03.13 15:47 odpovědí: 7 změna: 24.03.13 00:10

Jak je to s počtem přihlášených osob v bytě vlastníka v SVJ?

Vlastník pronajímá byt a má přihlášenou jen jednu osobu,bydlí tam 3!

Platíme za ně za výtah a osvětlení a oni projezdí a prosvítí snad za celý dům.

Jsou všichni doma-nechodí do práce,ještě mají psa,tak jezdí až ze sedmého patra

snad každou hodinu ve dne i v noci. Vlastník bytu řekl správci,že platit bude jen za jednu osobu,

to znamená,že to za ně ostatní budou platit! Jsme 8 podlažní dům 32 bytů. Tři cizí majitelé nebydlící

v domě.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.13 16:06
avatar

U nás se musí hlásit každý co je v bytě déle jak 2 měsíce, museli jsme podepsat papír kde byla i případná pokuta za nenahlášení osoby. Obrať te se na vlastníka domu nebo se ozvěte na společné schuzy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.13 16:25
avatar

Záleží na tom jak toto máte ošetřeno ve stanovách, pokud jste na to nepamatovali ta schúzi a tam určit pravidla, která budou problém řešit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.03.13 16:36

Ve stanovách to ošetřené je, ale majitel na to prostě nedbá a tvrdí že je to jen návštěva.

Od: buss
Datum: 21.03.13 17:14

SVJ, vlastníci výtahu jste vy všichni. Je to tedy jen a jen na vás, jak si to ošetříte. Platíte za ně možná více, než si myslíte, to co se rozpočítává na osobu. Proč nejedná výbor? Odhlasujte si třeba pokuty... Vizte i zákon 72/1994. Správce je váš služebník, koná čím ho pověříte!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.13 11:32

Správce informaci dostal,výbor mu to dal písemně,že požaduje platbu za 3 osoby. Majitel bytu mu to ,ale odmítl,bude platit jen za jednoho.Ostatní jsou návštěva. Nic prý platit nebude.At to dáme třeba k soudu.

Datum: 22.03.13 11:52
avatar

Přečtěte si co máte ve stanovách, návštěva ano ale u nás pokud je delší jak 2 měsíce musí se přihlásit a platit a takto je to ve stanovách uvedeno a všichni vlastníci bytů to museli podepsat.

doplněno 22.03.13 11:55:

Ono se to dost špatně dokazuje ale v našem paneláku bydlí dva lidé a díky jim neproklouzne nepozorovaně snad ani myš. Nechápu jak vůbec mohou některé věci tak přesně vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blami*
Datum: 24.03.13 00:10

Postupoval bych tak, ze pokud je uz nyni ve stanovach SVJ zakotveno neco o co se lze oprit, navrhl bych k odhlasovani na schuzi SVJ kroky proti takovemu jednani - tedy zaslani upominky jmenem SVJ vlastnikovi bytu a zadost o napravu a v pripade ignorovani nebo negativni odpovedi bych ho pravne napadl pro porusovani stanov SVJ, zadal napravu a usle poplatky po prokazatelnou dobu najmu tech osob. V pripade ze stanovy neobsahuji nic cim lze situaci napadnout, konzultoval bych zneni takoveho clanku stanov s pravnim poradcem a na dalsi schuzi SVJ odhlasoval zmenu stanov timto zpusobem. Pote bych postupoval jako v prvnim pripade.

V pripade, ze se k tomu spravce stavi "mouchy sezerte me", je mozna cas obmenit ho za nekoho, kdo bude stat na strane SVJ a nikoliv na strane vlastniku nebydlicu totalne bez zajmu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.