Proč teče teplá voda jen čůrkem?

Od: Datum: 21.03.13 11:33 odpovědí: 17 změna: 02.01.17 19:22

Přátelé rádci, nevíte někdo co může být příčinou toho, že na umyvadle teče teplá voda jen minimálním čůrkem, studená normálně. Ve sprše hned vedle přitom funguje vše naprosto normálně a v kuchyni teplá také jde. El. bojler je nový, v provozu 7 měsíců, umyvadlová baterie též nová a instalace vody nově dělaná právě před těmi 7 měsíci. Zpočátku fungovalo vše perfektně, potom jsem asi 3 měsíce teplou vodu na umyvadle nepoužíval (pouze ve sprše a v kuchyni) a když jsem ji tam teď chtěl pustit, tak teplá teče jen tak minimálně, slabým proudem. Myslíte , že snad vadná umyvadlová baterie? Díky za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.03.13 11:48
avatar

Některé baterie mají v místě připojení k potrubí těsnění se sítkem. Zkuste baterii odšroubovat a zkontrolujte toto sítko. Pravděpodobně bude zanesené nečistozou z potrubí.

doplněno 21.03.13 11:50:

Pokud máte baterii stojánkovou, připojenou pomocí hadiček, bývá toto sítko pod maticí hadičky (u kohoutku na zdi).

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ladaadal*
Datum: 21.03.13 11:50

Taky bych to typoval na bordel v sítku. Buď u hubičky nebo na začátku baterie. S řádem nic nebude, to by to blbě teklo všude.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.03.13 11:51
avatar

U hubičky to nebude, to by netekla ani studená.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 21.03.13 11:52

Jojo, máš pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 21.03.13 11:51

Spíše, než vadná baterie bude ´zlomená´ hadice od roháčku k baterii, zavřený roháček nebo zanesené filtrační sítko v něm.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gustav*
Datum: 21.03.13 12:06

Zřeba TLAK v TRUBKÁCH-? při špičce odběru

nebo vodní kámen ve FILTRU / vyčistit :( G.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 21.03.13 12:12

Tlak v trubkách, když ostatní teče normálně? Filtr se taky většinou dává za vodoměr, takže by to dělalo všechno. Jak píše magdon, musí to být mezi kuželkou na teplou vodu a přívodem teplé vody. Tam je jen pár centimetrů baterie, takže buť to sítko na baterii nebo mě ještě napadlo, jestli nemůže být protočený kohoutek na kuželce. Že se otáčí, ale kuželka zůstává stále stejně otevřená. Ale to by bylo při pouštění a zavírání cítit v dlani.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.13 17:05

¨Pokud píšete, že máte novou instalaci vody tak předpokládám, že je tedy nová úplně, aby se nestalo, že máte někde na trase před tím umyvadlem ještě kousek pozinku ve zdi, kde převážně trubka s teplou vodou údajně nejdříve zaroste vodním kamenem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.03.13 15:05

Viděl bych to na nějakou nečistotu, a nebo ten instalatér co vám to dělal zmršil jeden a nebo více spojů tím že je přehřál a následně do sebe zatlačil víc než je zdrávo,to má za následek že trubka se v místě sváru nebo už v kopytě skoro ucpe tím přehřatým plastem.A tady je pomoc jediná postupně jít po trubce od baterie a všechno to vystříhat a udělat znovu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.03.13 07:42
avatar

Jenže ono to tazateli zpočítku teklo normálně, takže tímhle to asi nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.13 20:29
avatar

Jaká baterie to je? Páková nebo s klasickými kohoutky? U té kohoutkové by stačilo vyměnit těsnění za těsnění,které vypadá jako klobouček.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 23.03.13 20:58
avatar

Spíš bych se zeptal, jestli je stojánková nebo nástěnná... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zavinac*
Datum: 24.03.13 06:48

Baterie je páková, umyvadlová stojánková . Běžná , šetřil jsem, takže je z řady spíše těch levnějších. Každopádně se budu muset do toho asi zkusit nějak podívat, i když jsem na tyhle věci úplně levej a vůbec se mi do toho nechce. Ale abych nevolal instalatéra, jestli to je jen ucpané sítko někde v baterii, na čemž jste se v odpovědích v podstatě téměř shodli. Takže asi - zavřít přívod vody a pokusit se to rozebrat tak, abych to ještě uměl dát zase zpátky, jsem nemehlo :( Jinak díky moc za všechny Vaše rady!

 

Od: hop®
Datum: 24.03.13 14:22
avatar

Hadičky od baterie bývají pod umyvadlem připojeny k uzávěrům, "roháčkům".

Oba roháčky uzavřete a zkuste pustit vodu z baterie abyste si ověřil, jestli jste ji opravdu zavřel - starší roháčky někdy netěsní, podobně jako nové levné.

Odšroubujte obě hadičky z roháčků, přehoďte je mezi sebou a opět přišroubujte, otevřete roháčky.

Pak zkuste pustit vodu z baterie, pokud se závada přestěhuje z levé strany na pravou, je chyba v přivodu teplé vody nebo v roháčku. Pokud zůstane na levé straně, je chyba v baterii. (Předpokládám, že máte teplou vodu vlevo...)

Pak můžeme přemýšlet co dál...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.13 14:37

Já mám roháčky se sítkem, stačí zavřít roháček, vyčistit sítko a jede se dál...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 24.03.13 14:42
avatar

Ano, pokud jsou roháčky se sítkem, tak je to velká pravděpodobnost závady, asi bych v tomto případě také začal kontrolou sítka.

Ale pokud nejsou (jako že spíše nebývají), nečistota vlétne do baterie a zachytí ji až sítko v kartuši, pokud se tedy nezachytí někde v přívodu ještě před roháčkem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ajkjuhaj
Datum: 02.01.17 19:22

Nemusí to být ani zaneseným sítkem, ani vodním kamenem. A samozřejmě ani tlakem, když v sousední místnosti vše teče normálně. Je to tím, že se při montáži nové baterie "uskřinula" přívodní hadička. Jak to? Nu . od stupaček je voda k oběma kohoutkům v každé vodovodní baterii zpravidla vedena jednotlivými hadičkami. Tím, jak jste nové těleso vodovodní baterie připevňoval, se pravděpodobně trochu pootočil ten ze závitů, k němuž je z druhé strany připevněná přívodní hadička vaší teplé vody. A tím došlo jejímu k zúžení - uskřinutí, takže voda najednou teče čůrkem. Ze všech ostatních kohoutků v bytě teče samozřejmě normálně. Řešení je snadné - uzavřít přívod vody, uvolnit jeden ze spojů hadičky, hadičku srovnat do normální polohy, spoj zase připevnit a opět přívod vody pustit. A teď ke kohoutku a jupí! Vše poteče zase normálně!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.