Podíl na zateplení bytovky

Od: Datum: 21.03.13 09:00 odpovědí: 4 změna: 22.03.13 21:28

Bydlíme v nájemním bytě, majitel se rozhodl bytovku zateplit včetně plastových oken. V dřívější době jsme se ve svém bytě museli podílet příspěvkem spoluúčastí 1/3 celkové ceny na všechny opravy , tedy i na výměně oken. Všichni nájemníci v bytovce, ale nemají vyměněná plastová okna. Ty budou teď součástí celkové sumy zateplení bytovky a všem stejným dílem rozúčtovány do nájmu. Chtěli bysme vědět, zda máme nárok na vrácení zaplacených třetin na okna i třeba v nižších částkách. Myslíme si, že je to nespravedlivé . Proč máme doplácet i za ty ,kteří okna nemají vyměněné a nemusejí 1/3 zaplatit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: najemnik
Datum: 21.03.13 09:08
Najemnici musi platit investicni akce majitele domu? *sok* *ee* Od toho je snad najem, ne? Kdyby za mnou s takovym pozadavkem prisel, tak ho nakopu do ... Od toho platim najem, aby z neho zaplatil naklady spojene s vlastnictvim jeho domu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 21.03.13 09:47

No, promiň, ale snad platíš nájem? Kdyby za mnou přišel majitel, že se mám podílet 1/3 na zateplení, tak řeknu, že klidně, když půjdeme na katastr a převede na mě 1/3 domu a samozřejmě mi přenechá 1/3 nájemného od všech nájemníků.

Je to jeho nemovitost, jak jste mohli souhlasit s investicí do cizího majetku? Ještě počkej na někoho s právním povědomím, ale obávám se, že jste v podstatě darovali majiteli investice do jeho majetku. Možná by šlo zkusit hrát na to, zda ten dar od vás přiznal v daních, ale obávám se, že šance je mizivá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.03.13 10:07
avatar

V bytových domech je praxe,že majitelé bytů přispívají na údržbu bytu a revitalizaci pravidelně do tak zv. fondu oprav.Pokud jde o investiční náklady,spíše se používá forma úvěrování z některé banky.Nájemce bytu ale nezajímá,jakým způsobem majitel realizuje revitalizaci bytu.Zásadní je pouze smlouva o bydlení.Pokud v ní není i klausule o příspěvku na investiční úpravy,pak platí smlouva o nájmu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 22.03.13 21:28

Pokud bych bydlela v nájmu a majitel po mně chtěl, abych mu přispívala na jeho investice, tak už bych si asi hledala jiné bydlení. To máte stejné, jako kdybyste jel autobusem a autobusák po vás chtěl, abyste mu přispěl na opravu autobusu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.