Podtlak v hrnci

Od: Datum: 20.03.13 17:47 odpovědí: 3 změna: 20.03.13 20:38
avatar

dobry den mam hrnec na ktery jsem vlozila k ohrati kovovou misku na ohrati cokolady , v hrnci samozdrejmne voda a destruktivnim podtlakem je hrnec ponicen a miska nejde vyjmout prosim o radu bez destruktyvnich nasledkuch jak dostat z hrne tu misku. PS: chlazeni ci ohrati jednoho ci druheho materialu nepomaha


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.13 18:20

Zkusila bych napustit co nejvíc vody a dala bych olej tak 2 lřžíce a třeba se voda dostane pod misku a ta půjde vyjmout .

Ale spíš bych to schladila než ohřívala

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 18:55

Zkuste ohřát celý "komplet v troubě". pokud je v hrnci ještě voda tak to tlak páry třeba uvolní - což by ale za určitých okolností mohlo být ale i trochu nebezpečné. Pokud tam již voda není, tak celý komplet nahřát třeba na 200°C a poté do misky vhodit led, třeba to povolí. Ale jestli je hrnec kaput a chcete zachránit misku, tak by mohla pomoci i opatrná manipulace s pilkou na železo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 20:38
avatar

Nevím, jakou misku máte, ale zkusil bych hrnec nechat někoho pevně podržet a miskou bych se snažil pootočit, případně pokud tam je okolo misky trochu místa a misky není zcela tuhá (tvrdá), můžete ji zkusit pokusem o její deformaci (např mírně zmačknout) uvonit.
Pro manipulaci s miskou si ale pro jistotu vezměte nějaké rukavice, omotejte ruce hadrem apod, ať se o okraj misky nepořežete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.