Tepelné mosty?

Od: Datum: 20.03.13 16:48 odpovědí: 12 změna: 21.03.13 15:13

mám problém...v bytě v přízemí mi v rohách místností vznikají tepelné mosty a rohy místností vlhnou...

barák je zateplený,ale zateplení končí zároveň s podlahou obytného prostoru...

pod úrovní zateplení je pak zeď obložena kamenem...

co tedy udělat...kámen zvenku odsekat a dát alespoň 5cm polystyren,ať se dostanu pod úroveň vnitřní podlahy

a na to teprve obložit kamenama?

nebo to zateplit od spodu ze sklepa?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mgiel
Datum: 20.03.13 17:12

Dobrý den, na tohle bych vám doporučoval prozkoumat AERO-THERM, najdete tady http://www.spanielgroup.cz/produkty/aero-therm

Klidně tam zavolejte a oni Vám poradí.

Ohodnoceno: 0x

Od: weka®
Datum: 20.03.13 19:50

no vypadá to dobře...pokud by to pomohlo, tak bych teda smekl...zkusím zavolat...

aplikace je možná i zevnitř,nejen řešení z venku, kde problém vzniká, tím by mi to dost ulehčilo práci...ovšem by mě taky zajímala cena...

Datum: 20.03.13 17:13

dejte fotky, pak lze radit.

kámen neodsekávat, ale zaizolovat. 10-15cm

doplněno 20.03.13 20:15:

weka, to já doporučím něco jiného a levnějšího:

http://forum.tzb-info.cz/1225…termoizolacnich-nateru-z-nasa

Od: ivik®
Datum: 20.03.13 17:15

Dobrý den, jsem jen ženská a moc stavařině nerozumím, ale bydlím v bytovce a před tím, než jsme zateplovali, měla jsem příšerný problém s vlhkostí v kuchyni, která je ne severní stranu a jsem v přízemí, pod bytem je už jen sklep.Rohy jsem mívala úplně nacucané vodou hlavně přes zimu, plíseń šílená, byla jsem zoufalá. Před 2 lety jsme zateplili dům 10 cm polyst.deskami a jak píšete, i pod úroveň podlahy bytu, cca asi 40-50cm pod.a bylo rázem po problému, obě zimy ani stopa po vodě.Takže tam určitě je veliký tepelný most a myslím, že by to za to odsekání kamene stálo a dala bych tam určitě ještě polyst. desky.Letos budeme ještě dělat sokly, asi jen 5 cm a tak to bude zase izolováno od sklepa.Píšu vám jen moji laickou zkušenost, ostatní asi poradí lépe...

Datum: 20.03.13 19:23

Jj to je problém na mnoha zateplovačkách.Zateplení by mělo končit asi tak 30 cm po podlahou obytné plochy!

Datum: 20.03.13 19:44

taky si myslím, že by měla být izolace pod úroveň podlahy víc než máme na baráku my...venku končí zároveň s podlahou vevnitř

tudíž soudím, že asi nebude nejlepší kámenné obložení odsekat a dát alespoň 5cm polystyren a pak znova nalepit kamenný obklad...

tento kamenný obklad zvolily předešlý majitelé...

izolovat tento kamenný obklad bez oklepání bys snad ani nešlo ne?

Datum: 20.03.13 20:16

vnitřní podlaha, -60cm izolantu venku pod touto hranicí. Minimálně!

doplněno 20.03.13 20:49:

weka dejte fotky detailu a najdeme řešení, přeci nebudete opakovat chybu těch druhých..

jak víte že 5 cm bude stačit?

Datum: 20.03.13 20:44

hm hm...škoda, že to nevěděli ti, co to rekonstruovali předemnou ;))toš čeká mě asi hodně práce...

nějaký nátěr je sice super řešení, ale 5-10cm polystyrenu je ověřená metoda...

5cm snad bude stačit...nerad bych narušoval stávající zateplení...chci to jen doizolovat a vrátit kamenný obklad zpět

Od: mgiel
Datum: 20.03.13 20:58

horkotěžko přemlouvat - .. dříve byly monitory taky veliké, dnes máme tenké a placaté lcd. To samé platí o 5-10 cm polystyrenu proti 1 mm vrstvě. Technologie jde dopředu.

Datum: 21.03.13 13:04

tady je foto

Datum: 21.03.13 14:43

odhaduji zub na 8-10 cm, takže klidně XPS 8cm.. nebo kolik je přesah přesně?

Klidně bych dal XPS až k zemi, povrch udělat třeba marmolitem..

doplněno 21.03.13 16:44:

XPS, klidně na pěnu, bez hmoždinek!

lepidlo perlinka lepidlo, po zaschnutí kámen či marmolit..

Datum: 21.03.13 15:13

ano..bude to zhruba těch 8-9cm...polystyren je 10cm,,,kamenné obložení bude mít tak cm max dva, takže přesah zhruba 8cm...

takže mám dát polystyren,perlinku,lepidlo a na to teprve ty kameny jo?

doplněno 21.03.13 15:15:

a nebo tedy tím marmolitem ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.