Dakon dua 24

Od: Datum: 20.03.13 13:20 odpovědí: 4 změna: 21.03.13 08:10

Dobrý den,prosím vás,jak bych vyčistil u plynového kotle zavěšeného Dakon unical dua 24 výměnik?Bylo mě řečeno,že už je zanešený,mám ho tak 14 let.Když pustim teplou vodu,tak teče bud vlažná,nebo studená voda.Nebo by mohl bejt problém jinde?Při puštění teplé vody kotel naskočí,20 vteřin běží,pak na 20 vteřin vypne a takhle pořád dokola.Jinak topí dobře.Prosím o radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.03.13 14:17
avatar

Dobrý den, nejsem v tomto odborník, ale měl jsem kdysi u starého kotle zanešený výměník vodním kamenem. Voda tekla teplá, ale stále menší proud, až potom už vůbec. Pokud je tomu tak i u Vás, tak neznám způsob, kterým by šel kámen z těch trubiček ve výměníku odstranit. U nás se později kupoval nový kotel. Snad někdo poradí více. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolo*
Datum: 20.03.13 17:38

Nebude problem někde jinde?Máme ten samý kotel už 16 let a výměník nemá žádný problém,voda se ohřívá i teče jako vzteklá.Záleží na tom,kdo Vám řekl,že je zanešený.Jestli to byl nějaký expert...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 20.03.13 21:27

Pokud máte tvrdou vodu, může být výměník zanesený vodním kamenem. Čištění je podobné, jako čištění ohřívače v kávovaru. Prohánět roztok kyseliny citrónové. Bohužel pokud nemáte nějaký přípravek musí to udělat někdo kdo ho má. Nebo musí výměník ven, a udělat to "na koleně".

Ale: jste si jist jistý, že je to zaneseným výměníkem? To může být špatná funkce trojcestného ventilu, resp. jeho části čidla tr. vent.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.13 08:10
avatar

zavolejte servis, protože sám ten výměník nevyčistíte. Jde ho sice vymontovat ven, nalít do něj Cilit něbo něco podobného a nechat celou noc v umyvadle, aby se vodní kámen aspoň trochu rozpustil, ale to váš problém nevyřeší.

Věc se musí vzít z gruntu. Pro čistění výměníků existuje aparát s čerpadlem, který se napojí na kotel místo vodovodních trubek a přes výměník se nechá proudit kyselina. Nechte si zároveň udělat údržbu a revizi. Bude vás to stát asi 1500-1800,- KČ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.