Vyzdění šachty na technologii bazénu

Od: Datum: 19.03.13 23:27 odpovědí: 4 změna: 21.03.13 18:18

Dobrý den,

potřeboval bych poradit, jak se vyzdívá šachta na technologii bazénu. Že to lze ze ztraceného bednění a odizoluje bych pochopil, ale jak se udělá samotný záklop této šachty s vlezem dovnitř? Vyšalovat, vybetonovat? Nemáte někdo vlastní zkušenost nebo případně foto? Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.03.13 08:44
avatar

Dobrý den, u známého jsem viděl "studnu". Ale, on říkal, že v tom má filtr k bazénu. Nevím, zda je to dobrý nápad, ale on to udělal jako kopanou studnu, vložil skruže a nahoře byl bet. poklop (takové ty dvě půlkruhové desky). Možná můžete udělat dle svého záměru a ukončit tímto kruhovým poklopem.

Záleží na průměru šachty, resp. rozměrů A x B. Na dno šachty bych asi použil dlaždice, aby se případně mohla vsakovat voda (tedy jen do písku). Jinak, bazénovou šachtu lze koupit jako celek (asi plastovou). Podívejte se na Google a zadejte "bazenova sachta" a také i volbu Obrázky. Zdravím!

doplněno 21.03.13 18:29:

Podívejte se ještě viz odkaz - je tam sortiment betonářských výrobků (i poklopů) - vpravo je menu.

http://www.diton.cz/poklopy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 12:22
avatar

Jak jednoduché-buďto použijete jak psal Ben,nebo použijete sdesku obdélníkovou s opět harnatým průlezem,nebo můžete použít PZ desky a zbytek u průlezu dobetonovat,nebo podšalovat a zabetonovat...Možností je.

doplněno 20.03.13 12:24:

Šachtu lze koupit jak plastovou,tak i betonovou,záleží jen na přání a rozměrech

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.13 13:24
avatar

máme plastovou šachtu asi 1m3 pro filtraci k bazénu i s plastovým poklopem, už je pod zemí asi 7 let a osvědčila se :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jirka222
Datum: 21.03.13 18:18

To já samozřejmě vím, že prodávají šachty, ale při cenách kolem 8 tis. mi to přijde jako zbytečný luxus. Proto bych ji chtěl udělat ze ztraceného bednění, odizolovat a zakrýt, což nevyjde ani na polovinu.. Jen přesně nevím, čím to zakrýt. Přemýšlím, jestli nekoupím nějaké plastové víko od výrobců těch plastových šachet. Ale jinak díky za rady.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.