Střednětlaký a vysokotlaký laminát

Od: Datum: 19.03.13 15:56 odpovědí: 2 změna: 19.03.13 18:08

Zdravím zdejší odborníky, mohl by mi někdo říct, jak poznám na dveřích jestli jde o vysokotlaký laminát nebo střednětlaký laminát? Jaký je v nich rozdíl vím, ale jak je poznat aby nás dodavatel neošidil?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.13 17:56
avatar

I když výrobci dnes vyrábějí dveře a nábytek s honosnými názvy jako CPL technologie a HPL technologie,před padesáti lety jsem vyráběl výrobky těmito technologiemi a materiély pod názvem UMACART.Jen se vylepšilo lisování a dekor papírových vrstev.

Dnes jsou desky,složené z impregnovaného papíru lisovány buď kontinuálně mezi válci ,nebo přetržitě v hydraulických lisech.Podle mého názoru je povrch v obou případech stejně pevný,jen desky mají jinou mechanickou pevnost.Řekl bych,že se to na první pohled poznat nedá.Suroviny jsou totiž vesměs stejné.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.13 18:08
avatar

I když jsou dveře a okna můj každodenní chléb, tohle nevím a netuším, neb dělám pouze z masívu. Ale co takhle občas vidím různý dveře všelijakých velkovýrobců, je to všechno na jedno brdo. Přilepená folie. A asi záleží jakými honosnými názvy se ta fólie nazve. Konstrukce takovýchto dveří je většinou více než zoufalá, ovšem o peníze jde až v první řadě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.