Otázka-zapojení vest.trouby

Od: Datum: 18.03.13 08:14 odpovědí: 9 změna: 21.03.13 17:41

Dobrý den.Za kuch.linkou mám vyvedeny tři fáze a zásuvku 220v ze zásuvkového okruhu kuchyně je zde připojena myčka.

Na dvě fáze tří faz. instalace je připojena varná deska a jedna fáze je volná na připojení vest.trouby.Troubu jsme objednaly a přišla ,jenže má zalisovanou zásuvkovou vidlici.Je to přitom 3,3Kw.Muj dotaz:Mohu tu jednu volnou fázy vytáhnout z krabičky a do nové zasuvky,kam následně připojím vest.troubu?Co na to řiká nějaká norma?Děškuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.13 09:07
avatar
" Nějaká norma "
Když vás zajímá co říká nějaká norma tak vyhláška 50 říká že kdo nemá zkoušku z té vyhlášky se v tom nemá co vrtat.
Ale moralismy stranou- důležitý je aby jistič měl aspoň 15A a na stejné fázi nedocházelo k souběhu dalším zařízením o velkém příkonu. Bylo by zbytečné sekat další kabel od hodin až k nové zásuvce jestli je ten drát v kabelu volný a nulák má potřebný průřez.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: lubik*
Datum: 18.03.13 09:32

No díky,taky jsem si myslel že to není níc proti ničemu. asi to tak spáchám a bude.Asi je to lepší řešení než to připojit na zasuvkový okruh kuchyně,kde už je myčka,lednička,mikrovlna a spousta jiných drobných spotřebiču.

Od: pest®
Datum: 18.03.13 09:51
avatar

Nedá se ten kabel s tou zástrčkou z tý trouby odpojit? Mě to takhle zapojoval elektrikář, kabel se z trouby odšrouboval a zapojilo se to na přímo na pevný přívod ze zdi. Tan kabel byl jen pod plastovou krytkou ve svorkovnici na zadní straně trouby. Myslím, že tahle možnost byla posána i v návodu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: olaf71*
Datum: 18.03.13 09:55

co vím, tak značky pro které dělám, tak vidlici na přívodu nemají, jen kabel

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lubik*
Datum: 18.03.13 11:35

Super díky,je to přesně tak,pod krytkou*zed*jsou přístupné kontakty,kabel asi vyměním.už popisuji níže-díky.

Datum: 18.03.13 10:05

Jen bacha, často pokud nemáš "razítko" o odborné montáži tak ti neuznají záruku! I z toho důvodu je lepší si někoho objednat...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lubik*
Datum: 18.03.13 11:33

JO JO díky všem za odpovědi.Trouba je Amico a skutečně má kabel se zástrčkou na pevno zalitou na kabel.Trobá má ale na vrchu plastovou krytku,odjistí se šroubovákem a jsou tam lehce přístupné kontakty na připojení vodičú,Napadlo mě koupit kabel ,napojit a pak bych se mohl lehce připojit k tří fáz.krabičce,Řešení je i zástrčku uskřípnout a připojit se stejně ale kdyby něco se zárukou,tak budou chtít původní kabel.Takže výměna kabelu je asi lepší že?Kabel stačí 2,5? (troba je 3,3Kw a jistič mám 16)

Datum: 18.03.13 12:15
avatar

Pevný (nerozebíratelný) přívod je dlouhodobě spolehlivější, mohla by tam být ale i ta zásuvka, když je jištění 16A, při vyšší hodnotě by už s ní byl problém - většina jednofázových zásuvek je konstruována na max. provozní proud právě jen 16A.

Kabel 2,5 vyhoví, slabší rozhodně ne, mohl by být i silnější (je mechanicky odolnější), ale přívod ve zdi bude beztak ta 2,5.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.13 17:41

Nejelegantnější by bylo originální kabel vyměnit za flexošnůru 3x2,5 a zapojit do krabice.

Ovšem nejspíše tím příjdete o záruku...

Až se trouba v záruce porouchá, připojte zpátky originální šňůru a dělejte jako že nic (to není návod na podvod, to je jen myšlenka)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.