Betonáž mazaniny

Od: Datum: 17.03.13 15:42 odpovědí: 5 změna: 17.03.13 23:29

Dobrý den, chci se zeptat na Váš názor. Budu dělat cca 60 m2 betonové mazaniny na polystyrén, Nevím jak udělat dobře rovinu. Mám doma starou výstuž - pruty průměru 10 mm. Na ty bych navařil stojky cca po metru a zabetonoval do požadované výšky. Výstuž se stojkami bych zabetonoval cca 1, 5 metru od sebe. Po nich bych strhával beton, který by měl spíše sypkou konzistenci. Po zatvrdnutí bych je v mazanině nechal. Má někdo nějaký jiný nápad?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 17.03.13 15:56

Malý dotaz - jak silná vrstva betonu to má být? Do 5cm by měl stači běžný postup, stahovat podle latí srovnaných vodováhou, po

zavadnutí latě vyndat, dobetonovat a zarajblovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vesely2
Datum: 17.03.13 18:56

Betonový mazaniny budou cca 7 cm silné.

Od: ladaadal*
Datum: 17.03.13 19:00

Udělej to jak píše fribble. Jedno jestli latě nebo lešeňovky, ale nenechávej to tam. Kolem by se to začalo drolit a odlupovat, beton musí být celistvý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.13 20:13
avatar

Toto bych nedělal.Jsou dvě možnosti.Klasika je varianta A

A) hadicovou vodováhou nebo laserem se udělá kolem celé místnosti váhorys od kterého se odvíjí výše betonu udělají se terče,které se poté spojí do paltlí po kterýchse strhává plocha.

B) místo jak je psáno výšedřevěných lišt použít trubky po kterých se beton strhne (zase musí být uloženy na správnou výši poivrchu beton) a vždy se po cca metru (na dosah) vysunou a spára po nich opět zasype a začistí.

Vágrys (váhorys ) se dělá většinou ve výši 1m nad čistou,výška se od čáry na zdi na beton přenáší pomůckou z jeklu do písmene L,v horní šásti se udělá čárka na požadovanou tlouštku a přiložením k čáře na zdi se vytvoří výška betonu!

Žel neumím líp vysvětlit,doporučuji vzít aspoň jednoho zedníka,který Vám to ukáže názorně-dá to více než popis

PS odkud jste?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.03.13 23:29
avatar

Taková deska se musí vyztužit karisítí.Karisíť musí být umístěna 1,5 cm nad polystyrenem pomocí distančních podložek.Nějaké provizoria ve výztužích bych pokládal za amaterizmus,který se dříve,či později vymstí.Protože je to i velká plocha,musí se rozdělit na několik sekcí dilatační spárou.Ta se pak zastříkne pěnou.Stejně tak okolo místnosti.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.