Stavební povolení, nebo jen ohlášení?

Od: Datum: 16.03.13 15:02 odpovědí: 5 změna: 17.03.13 19:34
avatar

Dobrý den stavebníci,

musí být dle nového stavebního zákona stavební povolení na stavbu žumpy(jímka bez odtoku)? Nebo stačí ohlášení.Jímka nepřesáhne hloubku 3m a bude postavena na vlastním pozemku.

Díky za info...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 16.03.13 16:07

Budeli stavba 2 m od hranice pozemku, tak nepotřebujete nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladislavtikal*
Datum: 17.03.13 17:37

jak muze nekdo napsat ze kdyz je to 2 metry od hranice ze nic nepotrebujete ach jo to je stav i kdyz budte mit stavbu pergoly teri metry jineho pozemku tak musite mit ohlaseni je to i podle metru kouknete sem http://business.center.cz/bus…akony/stavebni/cast4h1d1.aspx

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 17.03.13 19:34

ladislavtikal - zaspal jste dobu, píše rok 2013 ( platí tohle i pro vaší pergolu)

Zde pro tazatele, výcuc ze st. zákona po novele od r. 2013

§ 79

Rozhodnutí o umístění stavby

(2) Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nevyžadují

...

o) stavba do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepená nejvýše do hloubky 3 m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci, která souvisí nebo podmiňuje bydlení nebo rodinnou rekreaci, neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých látek nebo výbušnin, nejedná se o jaderné zařízení nebo stavbu pro podnikatelskou činnost, je v souladu s územně plánovací dokumentací, je umisťována v odstupové vzdálenosti od společných hranic pozemků nejméně 2 m, plocha části pozemku schopného vsakovat dešťové vody po jejím umístění bude nejméně 50 % z celkové plochy pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci, ...

Stavbou se rozumí veškerá stavební díla, která vznikají stavební nebo montážní technologií, bez zřetele na jejich stavebně technické provedení, použité stavební výrobky, materiály a konstrukce, na účel využití a dobu trvání. Za stavbu se považuje také výrobek plnící funkci stavby.

doplněno 17.03.13 19:36:

Vloni jsem si vyřizovala ohlášení na jímku. Letos jsem chtěla ohlášení vyřídit známým a dle našeho st. úřadu jsem byla odkázana na výše uvedený st. zákon s tím, že od letoška na jímku nic nepotřebuji. To je má zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.13 17:46
avatar

Podle mě je povolení nutné,a bude nutná i kontrola těsnosti jímky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 17.03.13 18:03

No a proč si ten zákon nepřečtete a očekáváte občanské rady, když to upravuje zákon, též obecně OZ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.