Trámy pod podlahu do betonového lože?

Od: Datum: 16.03.13 06:43 odpovědí: 2 změna: 17.03.13 14:55

Zdravím zkušené a prosím o názor. Na podsklepenou podlahu, na které byla škvára a v ní mezi traverzami byly položené trámky na kterých byla prkenná podlaha bych na radu měl vyvézt škváru,položit na mazaninu folii,2x 8cm polyše+ 8cm vatu a nechat 2 cm mezeru. A ty trámky v mezeře mezi traverzami vyrovnat zatlačením do beton. podélných hrobečků. Beton by tedy byl jen na folii(lepence) a prostor mezi trámky a traverzami by byl vyplněn polyšem a vatou. Dřevo by bylo napuštěné, ale snese se pak s betonem, který bude možná nasávat vlhkost z místnosti?...Díky za event. radu jak trámky zafixovat,...klínky? a vyšprajcovat k traverzám kolmými hranoly a svrtat?

doplněno 16.03.13 08:23:

Zkusím lépe popsat.Po vybrání škváry jsou mezi traverzami(1 m) na kterých také leží(podložená) prkna podlahy trámky, aby byla prkna podlahy podpírána po 0,5 m. Tím , že se vybere škvára na které původně trámky ležely , chtěl bych je zvýšit na patřičnou výšku s traverzami tím , že bych je měl uložit do s traverzami paralelních hrobečků a dorovnat do patřičné výše , která je daná traverzami. 2 cm mezera vzduchu pod podlahou by možná mohla být napojena, aby větrala , otvorem do komína...nebo taky špatně? Díky , za trpělivost


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.13 06:50

Nedovedu si to představit, každopádně podle mého názoru nebude vodu nasávat beton, ale naopak dřevo. Asi bych to musel vidět na obrázku nebo fotce. Ale to už poradí fundovaně jiní.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.03.13 14:55
avatar

Na betonovou podlahu mezi ocelové traverzy,asi nosné,bych položil polystyren až do výše traverz.Na polystyren buď betonový potěr 6 cm s karisítí,nebo jen dvojdesku sádrovláknitých podlahových desek ,které na polystyrenu budou položeny.Na sádrovláknité desky lze pokládat jakoukoliv krytinu,vinyl lamely,lino,koberec,nebo dlažbu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.