Kolik stupnu pro betonování

Od: Datum: 15.03.13 22:13 odpovědí: 4 změna: 17.03.13 08:54

muzu betonovat zitra (zaklady)? chci vedet rozmezi teplot od + do-. dik


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.13 22:15
avatar

Obecně se betonovat dá do -10.

doplněno 15.03.13 22:17:

Je ale dobrý po vybetonování zakrýt.

doplněno 15.03.13 22:29:

Třebas starý koberce nebo tak

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laybor*
Datum: 15.03.13 22:32

Běžné betony se používají do zhruba pěti stupňů nad nulou. Když teploty klesnou na nulu nebo i níž, musí stavebník zbystřit pozornost. V mrazu voda mrzne aledmůže roztrhat strukturu betonu dřív, než dosáhne požadované pevnosti.
Zedníci se snaží využít i posledních chvil, kdy teplota dovolí stavět
Pokud stavebník nutně potřebuje dodělat před definitivním nástupem zimy práci, měl by použít do betonu speciální přísady. "Běžný proces vytvrdnutí betonu probíhá tak, že se po smíchání betonové směsi nastartuje hydratační proces. Ten běžně funguje tak do 7 °C, jak se teploty blíží k nule, postupně se zpomaluje, až se úplně zastaví," líčí Jan Vetchý ze společnostiMCT, která se zabývátechnologiívýroby betonových směsí. V mrazu tedy beton netvrdne a voda krystalizuje na led, který roztrhá jeho strukturu.
Proto se do betonu, který se bude používat v riskantních teplotách, přidávají speciální přísady. Jednou z nich je plastifikátor. "V běžných podmínkách umožňuje snížit množství záměsové vody a tím dosáhnout vyšší pevnosti betonu, anebo umožní snížit dávku cementu. Dobré plastifikační přísady umožňují snížit dávku záměsové vody až o 15 %," říká Vetchý, což je podle něho výhodné právě v situaci, kdy je v chladu třeba urychlit proces vytvrdnutí betonu.
Betonování v m
Zdroj: http://hobby.idnes.cz/betonov…091013_165733_hobby-domov_bma
Ohodnoceno: 0x
 
Od: gargamel*
Datum: 16.03.13 18:18

dik,tak mam zabetonovany,snad to pujde vsechno jak ma.

Datum: 17.03.13 08:54
avatar

Už to máte,tak je to již pasé.Ale jak píše Laybor s tím mrazem to není až tak jak popisuje,horší a nejen pro beton je velké teplo kdy malty či betony sprahnou!Jina pkd je to v zemi tak je to te tří stran chráněné a seshora stačí přikrýt třebas jen igelitovou folií!/ředpár roky jsme takhle betonovali strop (ořed vánocemi) když jsme se po novém roce vrátili,tak na plachtě byl sníh a led,ale pod plachtou mokro!Ono totiž při tvrdnutí betonu vzniká malé teplo,které při přikrytí igelitem,plachtou nebo jen lepenkou stačí zabránit tomu co popisuje Laybor!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.