Jak vystěhovat nájemníka bez nájemní smlouvy

Od: Datum: 15.03.13 20:08 odpovědí: 10 změna: 02.12.14 18:09

Dobrý den, potřebovala bych poradit jak vystěhovat nájemníka. Koupila jsem byt v OV. Nájemník tam bydlel s družkou, který byt patří,/tedy je napsaná v katastru jako jediný majitel /, ale ta od něj před 3 měsíci utekla, protože ji fizicky napadal. Nájemník tam má trvalé bydliště, žádnou nájemní smlouvu. Tři měsíce neplatí ani korunu, protože tvrdí, že přispěl na koupi bytu , a že chce své peníze zpátky. Jinak, že se z bytu nehne. Můžete mi prosím poradit, co mám dělat. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.13 20:27

Jako nová majitelka bytu mu odhlašte trvalé bydliště. Stačí dokázat že jste nová majitelka bytu a právo na užívání adresy trvalého pobytu zaniká. Pokud by ani poté nehodlal opustit byt normálně bych zavolal policii že byt obývá nezákoně, dalo by se říct (podle mě) že v tu chvíli by se to dalo považovat už za vloupání. Jinak jestli to byla jen družka a né manželka tak ze zákona si nemá co nárokovat. Pokud nemá smlouvu nebo nějaký důkaz tak se mlže rozčilovat jak chce.

Ohodnoceno: 2x

Od: is
Datum: 16.03.13 14:29

Dobrý den, děkuji za odpověď. Ano byla to pouze družka, on jen tvrdí, že jí na byt přidal peníze a nyní podal trestní oznámení na ní, že má důkaz. Jako důkaz uvádí výběr z banky. Děkuji.

Od: uska®
Datum: 15.03.13 21:13

Odhlásit trvalé bydliště a vyměnit zámky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.03.13 14:26

Dobrý den, děkuji za odpověď.

Od: zabu
Datum: 15.03.13 22:22

Právo nájemníka užívat byt je odvozeno od užívacího práva předchozí majitelky. Takže písemně oznámit zánik užívacího práva. Nejsem si jistý jak je to v tomto případě s poskytováním náhradního bydlení. Asi bude hodně záležet na znění kupní smlouvy na ten byt. Pokud jste koupila byt i s nájemníkem, budete to mít složitější. Vzhledem k neplacení nájemného, bude asi jistější, dát po třech po sobě nezaplacených měsících žalobu na vyklizení bytu pro neplacení nájemného. Třeba existuje rychlejší právní cesta a někdo snad poradí.

Datum: 16.03.13 14:26

Dobrý den, byt jsem koupila bez najemníka. Děkuji za odpověď.

Datum: 16.03.13 04:10

Bez nájemní smlouvy to není nájemník,

takže bych podala žalobu na vyklizení.

Datum: 16.03.13 08:49

"...s družkou, který byt patří,/tedy je napsaná v katastru jako jediný majitel ..."
Jestli jsem to dobře pochopil, je jedinou majitelkou stále ještě jeho bývalá družka. V tom případě Vám ale on neměl co prodat (byt mu nepatřil). Pokud je to tak, máte smůlu. Nejen, že ho nemůžete vystěhovat, ale přišla jste i o peníze. Ten byt jste totiž nekoupila.

Od: jarmila*
Datum: 02.12.14 16:41

měla jsem podbnej problém ale obrátila jsem se na lidi který se zabývají vystěhováním neplatičů z pronajatejch nemovitostí. nejdřív jsem nevěřila že to dokážou do 14dnů ale za 3měli hotovo. akorát si za to nechají slušně zapplatit. ale když vezmu v uvahu to že se mi to s novým nájemníkem vrátí zpět za tři měsíce tak to už neřeším a mám hlavně klid. nájemník(róm) mi v byte bydlel skoro dva roky zadarmo! jmenujou se www.vymahani.wbs.cz

Datum: 02.12.14 18:09

Proč píšete o trvalém bydlišti, zákon zná pouze pojem trvalý pobyt. Od trvalého pobytu se v žádném případě neodvíjí nárok bydlet v objektu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.