Nové rozvody topení vypuštění vody

Od: Datum: 15.03.13 10:38 odpovědí: 4 změna: 15.03.13 16:23

Dobrý den, ve starším RD nám budou dělat nový rozvod topení v cu a dávat radiátory se spodním vstupem. Dále budou osazovat nový kotel závěsný s turbo odkouřením. Jakým způsobem se dá v případě nějakých zásahů vypustit voda. Z potrubí. Potrubí je v podlaze a kotel je výš než radiátory. Na radiátoru je dle mého jen odvzdušňovací ventil.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.13 10:55
avatar
Každý pořádný topenář udělá v nejnižším místě rozvodu, případně větví, vypouštěcí ventil.
Trvejte na tom!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 15.03.13 11:24

Přesně tak, měli by ti udělat vypoušták v šachtě, jinak to pak budeš v případě potřeby muset vyfukovat vzduchem a všude bude svinčík.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.13 13:46
avatar

Pavle, nevím jak máte uspořádán rozvod vody v podlaze, pokud je to uděláno tak jak si představuji, u nejnižšího radiátoru, (klidně v každé místnosti) je vypouštěcí ventil. Pokud zůstane voda ve vedení v podlaze, tak to při opravě, výměně nevadí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavell
Datum: 15.03.13 16:23

asi je to tak jak si myslíte. Radiátory budou všechny v cca stejné výšce 1,NP a vedení do nich v podlaze. Tak jestli tomu rozumím u toho radiátoru Radik se spodním vstupem je někde dole vypouštecí ventil? a při vypuštění by voda zůstala v potrubí? Jedině bych to musel řešit jak zde jeden psal nějakou šachtou, ta by mohla být jedině v chodbě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.