Jak opravit zip doma?

Od: Datum: 13.03.13 14:41 odpovědí: 15 změna: 01.11.14 19:47

Každý z nás se jistě setkal s poruchou zipu na bundě a pod., který náhle vypověděl službu - zpravidla se jedná o poruchu tzv. jezdce. Málokdo z nás ví, že oprava jezdce stojí řádově do "dvacky" . A to proto, že málokdo z nás také ví, že téměř každý jezdec zipu je zespoda označen číslem a písmenem, podle těchto znaků v každé lepší galaneterii Vám prodaj náhradního jezdce, který pak zhora dolů jej vyměníte za starý, na postup výměny se raději zeptejte. Nový jezdec stojí do 15,-Kč, podle zkušeností našich pisatelů internetu, to funguje velice dobře. Nevím, jaké náklady si při výměně jezdce účtuji v opravnách. Díval jsem se doma asi na 7 různých druhů zipů včetně riflí, značky mají všechny "jezdci".

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: aus
Datum: 13.03.13 14:54

To jste fakt objevil Ameriku, to je stará věc pro toho, kdo to někdy potřeboval. Pokud v té galanterii narazíte na dobrou prodavačku tak vám dá ještě návod co udělat, aby se vám ten jezdec na tu "dráhu" /zip/ dostal. Takže zip jako celek se nemusí vyměňovat, což je podstatně náročnější práce. Jak dopadla oprava ve vašem případě, asi moc ne, když s postupem odkazujete někam jinam. Dobrá rada by byla, kdybyste opravu sám realizoval a dal to sem i s návodem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.03.13 14:54

Sanyo - diky za info - za mne +1

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.03.13 15:00

Díky za dobrou a potřebnou informaci, která ušetří.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.03.13 15:06

Na zipu se objeví zpravidla dvě závady:

zip neuzavírá - pak odstranění závady spočívá v smačknutí jezdce opatrně kombinačkami.Pak zase normálně funguje.

Poškozený jezdec,je možno ho vyměnit za podobný z jiného zipu.Jen je potřeba dodržet velikost.Pak stačí na levém pevném dílu rozešít zajištění,stahnout původní jezdec a místo něj navléknout nový.Opět zabezpečit vyjetí .

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x

Od: andrea1*
Datum: 13.03.13 16:07

Super rada. Náhradní jezdce jsem v galanterii ještě neviděla. . A to si leccos ušiju, opravím. Zrovna teď řeším, jak opravit zip u bundy - vytržený nasouvací kovový konec zipu. Zda půjde tento konec rozevřít, nasunout zpět a smáčknout kombinačkami.

Datum: 13.03.13 17:07

Jak tak koukám na to foto, tak si myslím, že jezdec nepomůže, asi to bude novej zip, je to myslím vytržené ...

Datum: 13.03.13 17:33

Ten kovový konec se dá s citem nasunout na okraj látky.Uvnitř má drážku,ta se roztáhne trošku šroubovákem.Na okraj se kápne kapka vteřinového lepidla a vše se smačkne kleštěma.

JABRAKA

Od: karlosska
Datum: 13.03.13 19:23

Tak to asi špatně koukáte nebo chodíte do těch nesprávných obchodů. U nás na malém městečku koupím bez problému ani nemusím do velké galanterie.

Od: daja3004
Datum: 01.11.14 19:47

tento problém řeším ted na své zimní bundě jen mi ta spodní pojistka upadla a rozbila se da se to tedy nejak resit nebo je lepsi koupin novy zip a tento vyparat nebo staci zajit do opravny odevu a tam mi to udelaji?

Datum: 13.03.13 16:12

Dají se koupit i celé sady s náhradními jezdci, u kterých jsou přiloženuy i náhradní pojistky konce zipu, respektive možná spíš začátku. Nebudu dávad konkrétní odkaz, aby to nebyla reklama (i když by to nebula reklama moje).

Datum: 13.03.13 16:42

Já bych se ten odkaz nebál dát, je to pro nás všechny dobré, i pro admina. A nebo alespoň slova do vyhledávače, který ten odkaz najde ..

doplněno 13.03.13 20:14:

Líbí se mi postup maminy - schovává si jezdce! No, kdybych to já věděl, tak už máme doma jezdců habaděj...a určitě by se někdy někteří hodili .,.. Dávám mamině bodík.

Datum: 13.03.13 17:17

Já to koupil v zásilkovém Magnetu, jistě to ale bude i jinde.

(Ale obávám se, že taková koncovka, jakou potřebuje Andrea, tam není. Jsou tam takové ty "miniaturní kramličky", které konec zipu napevno spojí.)

Datum: 13.03.13 17:22

tohle jsem řešil nedávno ten jezdec jak za to furt tahate se časem dojebe a změkne a začne se rozevirat, sice pomuže ho zmačknout zpatky ale to není řešení na moc dlouho.. já nejprve šel do obchodu s tím, že si ho koupim a doma vyměnim.. četl jsem že to jde i bez rozšívání a nějakych většich zásahů... tak jsem přišel do jedné větší galanterie a poprosil o jezdce na muj zip, paní mě požádala o bundu a odnesla ji dozadu, za 2 minuty jsem měl bundu na sobě s novym jezdcem ... cena 37kč

Datum: 13.03.13 19:58

Jezdce jsem měnila už svým děckám u oblečení a školních batohů,kteří jsou už dnes velcí.Od té doby vždy když likviduji nějakou věc se zipem,vždy si schovám jezdce.Je jedno jestli to jsou kalhoty, bunda či kabelka a když při opravě potřebuji,tak se nějaký vhodný vždý v zásobách najde..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.03.13 16:48

Ano,ano,máme velkou krabici s množstvím vypáraných zipů.Nové nejsou nijak levné,dost to domácnosti ušetří.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.