Odcizení věcí - jak se bránit?

Od: Datum: 12.03.13 23:31 odpovědí: 7 změna: 14.03.13 19:48

Zdravím. Mám problém, měla jsem pronajatý pokoj u jedné paní, který mi po sedmy dnech vzala klíče a vyhodila mne. Smlouvu jsem bohužel neměla :(, protože to bylo na chvilku. Mám ale v tom pokoji věci, které mi nehodlá vrátit. Jak se mám bránit? Policie mi nepomohla.., protože nemohou zasahovat, když nemám žádné podklady..poraďte Děkuji.

doplněno 15.03.13 11:18:
Zdravím, tak ještě jednou muj problém... takže měla sem pronajaty pokoj u jedné paní bohužel bez smloufvy a bez ničeho jelikož paní říkala že mi ji potokm dá tak já ji říkala že jak bude smlouva dam ji penízky na nájem. ona že ok. Jenomže ona paní je jaksik taková že prý chrání životní prosstředí tak že nesplachuje zaléva záchod vodou po koupání...nesměla sem chodit po podlaze protože se opotřebovava atd... a já jsem tyhle její požadavky nepodporovala tak jednou přišla z práce a řekla že mam 5 minut na to abych vypadla tak mi vzala klíče a vyhodila mě má tam veškeré moje oblečení notebook a uplně všechno co mám..dokonce i doklady .Tak sem zašla na Státní policii a ti mi řekli že nic neudělaji nepomužou mi maximalně tam semnou zajdou zazvoní a zkusí se ji zeptat jestli mi věci dá zpět když řekne že ne přímo tak pak na ni mužu něco podat ale když řeknhe že se dohodnem tak že pry policie odejde a nic neuděla pry aji doklady mi tam muže držet že prý není moje povinost nosit občanhku u sebe... nevím jak to dál už řešit protože číslo nha paní nemám je od rána do večera v práci přijde po 22hodině a to policie řekla že tam už nemám co dělat v tuhle dobu... a když na ni podám trestní oznámení tak to bude trvat měsíce...já nemám žádny oblečení peníze nic protože všechno mám v tom pokoji...nevím co dělat jedině násili ...

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.13 00:05

Jaká policie Vám nepomohla? Předpokládám, že mluvíte asi o policii městské, protože policie státní z podstaty věci a podstaty oznámení musí konat, tedy Vaše oznámení musí přijmout, musí Vás vyslechnout a musí konat a postupně rozhodnout. Pokud ne, podejte si klidně stížnost. Co se šetřením zjistí, je věc úplně druhotná, podstata je to první, policejní orgán musí ze zákona konat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.13 05:32

Navíc, ve chvíli Vašeho oznámení je dotyčná podezřelá z daňových úniků, takže jí můžete ještě pěkně zavařit (pokud jste jí dala peníze na nájem).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.13 06:34

Daňové úniky nejsou otázkou policie, ale daňového úřadu, každopádně zajděte na místní obvodní oddělení policie a nahlašte to, že Vám nechce vydat věci, buďto s Vámi hlídka PČR zajede pro věci, které Vám ta ženská vydá hned a bude to OK, nebo na ni podejte oznámení za krádež.

Nicméně, pokud jí dlužíte např. za nájem, nejedná se o krádež, ale o občansko právní spor, tudíž si musíte Vy nebo ona podat žalobu na místním okresním soudě.

Nevíme veškeré okolnosti, které např. Vás vedly k tomu si u ní zřídit podnájem a naopak její okolnosti Vás z toho bytu vyhodit, popř. Vám tam zadržovat věci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.03.13 18:35
avatar

Nikolgo, měla jste navázat na své předchozí dotazy nebo sem na ně uvést odkazy. Chcete-li relevnatní odpověď, budete muset napsat více, takhle máme k posouzení situace moc málo informací.

Zadržení věcí není odcizení.

Pokud si dobře vzpomínám na Vaše předchozí dotazy, máte finanční problémy.

Nezadržela Vám majitelka věci kvůli dlužnému nájemnému?

Každopádně byla chyba se nastěhovat bez smlouvy (i kdyby to bylo na 3 dny), takhle budete vlastnictví věcí v místnosti, k níž nemáte žádné právo, prokazovat pravděpodobně jen těžko.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zabu
Datum: 14.03.13 19:48

I zadržení věci má svá pravidla, která musí dodržet ten kdo věc zadržel - písemné oznámení o zadržení věci atd. Bez toho to může být neplatný právní úkon = normální krádež. Ta hranice je daná přesným zněním OZ.

Takže jestli jste v právu, pak se obraťte na policii ČR, a oznamte jim krádež.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.13 19:36
avatar

Také zdravím. Měla jste pronajatý pokoj u jedné paní _ to tvrdíte Vy, smlouvu žádnou nemáte. V pokoji máte své věci _ to také tvrdíte Vy. Můžete prokázat, že se tam skutečně nachází věci, které patří Vám? Máte alespoň svědky, kteří mohou Vaše slova potvrdit, dosvědčit? Moc málo informací, ale pokud je to skutečně tak, jak říkáte, nezbude Vám, než se domluvit s tou paní. Jaký měla důvod takto se k Vám zachovat? Pokud chcete radu, měla byste říci jak se věci ve skutečnosti doopravdy mají...Pokud nemáte důvěru zde, obraťte se na občanskou poradnu, která je nejblíže Vašemu bydlišti. Ta je pro občany zdarma.

Přikládám odkaz na občanské poradny:

http://www.obcanskeporadny.cz/index.php?Itemid=8

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.13 07:13
avatar

tazatelko, nájemné jste jak je zvykem jistě zaplatila dopředu. Napište kolik to bylo a jaká byla přesná dohoda o nájemním vztahu. Proč Vás vlastně tak najednou vyhodila a proč došlo k takto vyhrocené situaci? Domnívám se, že pochybením může být na obou stranách stejně významné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.