Jak zateplit strop

Od: Datum: 12.03.13 21:36 odpovědí: 16 změna: 14.03.13 12:57

Nevíte někdo jak a čím správně zateplit dřevěný strop obytného pokoje, nad kterým je nepochozí půda? Strop je z prken, omítnutý na rákos. Za případné odpovědi předem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.13 22:21

Jako už mnohokrát,zateplení asi nejlépe minerální vlnou,tloušťka 20 cm,ale na podlaze půdy.Jiná alternativa možná není.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.03.13 22:23

Nebo polystyren.Ale vzhledem k nepochozí půdě tak asi foukaná izolace!

PS té vaty klidně i 30cm!

Datum: 12.03.13 22:40

i 40cm! *smich*

Datum: 13.03.13 07:40

No a co SDK podhled? Pokud je strop pevný (ta prkna), tak by se na to dalo připevnit konstrukci a v ní mít vatu, nebo polystyren, nebo klidně foukanou izolaci. Ale lepší to bude shora.

Datum: 13.03.13 09:02

Deniso, přeji hezký den.

Zateplit je potřeba vždy na studené straně. Je jedno jaký si zvolíte izolant, páč jich je desítky druhů a vše se řídí penězi a Vašim přesvědčením. Velice často se používá skelná (ta je levnější) nebo čedičová vata. Skelnou v rolích jen rozbalíte, čedičovou v deskách rozložíte. Položíte 20cm a na ní 10cm, již nemusíte křížem, pokud pracujete zodpovědně.

Jestliže ale uvažujete v horizontu 10 let v podkroví udělat místnost, bylo by vhodné již dnes kupovat rozměry vaty takové, aby se dali použít posléze do šikmin.

Ohodnoceno: 2x

Od: fribble*
Datum: 13.03.13 12:12

Já fandím foukané izolaci. Mám už řadu let (tenkrát u nás novinka) mezi trámy Climatizer Plus a dodnes bez problémů. A úspora na topení je sakra poznat. A pokud budete někdy budovat podkroví, klidně tam může zůstat jako tepelně-protihluková izolace.

Datum: 13.03.13 12:14

fribble, víte hodnotu lambdy Climatizer Plus, kolik cm máte použito?

Datum: 13.03.13 15:12

Foukanou izolaci si vesměs člověk neudělá sám.Položení vlny ano.

JABRAKA

Datum: 13.03.13 16:19

Foukanou izolaci jsem zvažoval taky, ale její cena mě rychle přiměla ke klasické skelné vatě...

Datum: 13.03.13 16:22

dalle, cena souhlas a co lambda? jak je na tom oproti skelné vatě?

Od: fribble*
Datum: 13.03.13 17:07

Pokud dobře čtu - tepelná vodivost λD = 0,037 - při použití podle výšky trámů nafoukáno 18-20 cm. Nechci se s nikým přít, ale foukaná izolace je bezespárová a hlavně bezpracná a se zárukou. Ale každý podle svého gusta a možností.

Datum: 13.03.13 18:15

fribble,

hm, je to jen na Vás, ale lambda nic moc ostatní vaty jsou taky bezespárové a bezpracné, pokud si to zadáte, rovněž se zárukou.

Naprosto s Vámi souhlasím, Ale každý podle svého gusta a možností.

Datum: 13.03.13 19:54

Myslím si že pokud bude mít foukaná izolace lepší lambdu, tak i když skelné vaty přidám budu pořád na mnohem nižší ceně.

Datum: 14.03.13 07:41

dalle, právě že tak to není, foukaná má daleko horší lambdu, a deleko větší cenu...

Datum: 14.03.13 12:43

Děkuji vám všem moc za odpovědi. Můj dotaz byl položen celkem obecně, proto bych chtěla doplnit pár informací. Věc se má takto: jedná se o podkrovní místnost, kde strop (prkna) jsou zespodu omítnuty na rákos. Z vrchu (z půdy) mezi trámy je položená černá papírová lepenka, na ní jsou křížem položeny dvě desky z minerální vaty, každá o výšce 6 cm a vše je opět kryto lepenkou. Nyní mi jde o to, zda-li by na lepence neměla být nějaká parozábrana, potom minerální vata (asi 20 cm) a opět parozábrana. Původní nedostatečné zateplení bych ponechala. Půda je a bude nepochozí, rozhodně neplánujeme vybudování podkroví. Předem děkuji za vaše odpovědi.

Datum: 14.03.13 12:57

Deniso, špatně...

vrchní lepenku pryč, doplnit izolaci na výšku trámů, další vrstvu pře trámy tak aby nová vrstva byla alespoň 20-22cm, nad trámy bylo 8-10cm..

Pak nechat nezakryté, nebo přikrýt Jutadach 95, difuzní membrána.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.