Jak zatemnit stinidlo

Od: Datum: 12.03.13 21:22 odpovědí: 17 změna: 12.04.13 20:13

Dobry den,

chtel bych se zeptat zdejsich kutilu jak zatemnit stinidlo, viz foto.

Jde mi o to aby to svitilo jenom po smeru a nikde mimo.

Premyslel jsem nastrikat to barvou, ale nevim jestli to nebude praskat pri vyssich teplotach, nebo tam zevnitr nalepit alobal.

Diky

Martin

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 12.03.13 21:26

Natříkej to zevnitř žáruvzdornou stříbřenkou...

Ohodnoceno: 2x

Od: pepr®
Datum: 13.03.13 00:02

... a nebo zvenčí žáruvzdorným černým sprejem. A nebo to zkombinovat, ovšem spreje stojí kolem 200,- a za 400,- už by byla nová lampa

doplněno 13.03.13 00:05:

Tak místní automatická oprava opět zaúřadovala a jelikož odkaz obsahoval dvě pomlčky za sebou, tak jednu umázla.

Ale to je jedno, bylo to jen pro ilustraci. Třeba tady je ještě levnější

Ohodnoceno: 0x

Od: zabu
Datum: 12.03.13 23:03

No já bych to taky viděl na alobal.

Od: hop®
Datum: 12.03.13 23:31

Noooo, já už dvě hodiny přemýšlím, a zatím mě nic nenapadlo. Nastříkat stříbřenkou nebo zaalobalit jo, ale aby to nějak vypadalo...

Četl jsem ten dotaz hned, a první nápad byl to stínítko vyhodit a koupit za pár korun stejný ale "neprodyšný" pro světlo, třeba černý sklo, aby to pořád vypadalo dobře, nebo vyměnit lampičku...

Podobnou záležitost mám doma u compu, když nepotřebuju vidět na faktury tak to zhasnu, na klávesnici mi stačí USB LEDka...

Od: ben®
Datum: 12.03.13 23:31

Dobrý den, já bych asi zkusil trochu obrácený postup - stínidlo ponechat a zatemnit žárovku. Tak, že ji vyšroubovat a opatrně obalit pruhem alobalu (pozor - pouze sklo a ne objímku). Ponechat volný jen vrchol žárovky. Alobal je kov, teplo mu nevadí a světlo se bude odrážet uvnitř žárovky, tak by měla i ta svítivost být stejná. Je to jen nápad, ale nezkoušel jsem to, tak postupujte s rozvahou. Zdravím!

doplněno 12.04.13 20:21:

Řekl bych, že to vypadá dost dobře. Snad se ta barva nebude pálit nebo loupat. Gratuluji a zdravím!

Od: kevin*
Datum: 13.03.13 00:02

Dobrý den, je to pro mne také jen teorie, ale domnívám se, že zaobalená žárovka bude mít nějaké zbytkové rozptylové světlo, což vede zpět k zatemnění stínítka. Mě osobně se více líbí z praktického hlediska žáruvzdorná stříbřenka. Na druhou stranu alobal je prakticky v každé domácnosti a u stříbřenky tomu tak být nemusí.

Ohodnoceno: 2x

Od: hop®
Datum: 13.03.13 00:07

Díky dalším reakcím mám nápad... *smich*

Co nechat světlo a koupit nějakou "směrovanou" žárovku? ;)

Ohodnoceno: 1x

Od: pepr®
Datum: 13.03.13 00:11

Něco takového?

Dobrý nápad *palec* A celkem levný.

doplněno 13.03.13 00:24:

mowla: To máte pravdu. Teď jde o to, co je účelem toho směrování kužele světla. Třeba ta délka žárovky nebude vadit.

Jinak na tom odkazu jsou i žárovky, kde ta průhledná část baňky u závitu je minimální (cca 5mm)

Ohodnoceno: 1x

Od: mowla*
Datum: 13.03.13 00:17

Ty "směrované žárovky" - reflektorky, nemají pochromovanou celou baňku až k závitu (takže trochu svítí i ´dozadu´) a navíc, pokud bude žárovka kratší, než stínítko, prozáří je i tak.

doplněno 13.03.13 00:29:

Pepr: Já dotaz pochopil tak, že jde o co největší omezení světla v ´prostoru´, mimo kužel.

Od: komodo*
Datum: 13.03.13 10:17

Diky vsem za napady.

@mowla Já dotaz pochopil tak, že jde o co největší omezení světla v ´prostoru´, mimo kužel.

Presne o to mi jde, aby slo co nejmene svetla mimo, takze asi zkusim tu stribrenku, a az to dopadne tak pripadne poslu vysledek.

Datum: 13.03.13 12:41

na sklo zevnitř dát stříbřenku nebo alobal, to je myslím fuk.

Ale hlavně by to chtělo směrovou žárovku. Něco takového.

http://www.elektro-trutnov.cz…m-60w-r63-e27-smerova-p11463/

Datum: 13.03.13 17:43

Nevím,jak velkou máš žárovku,ale myslím,že by se dalo stínidlo vystřihnout z plechové nádobky os piva a navléknout na žárovku.Na trhu jsou různé velikosti žárovek i různé závity,určitě by se vybralo.

JABRAKA

Datum: 13.03.13 18:09

Kupte žárovku, která je určená pro bodová světla. ;) Jsou obyčejné za nějakých 40 kč. LED i halogenové jsou podstatně dražší..

Datum: 14.03.13 22:45

Diky, ale je tam E14 a moc na vyber neni. Takze zkusim tu barvu a uvidime jak to dopadne.

Datum: 10.04.13 20:40

Uz se to blizi, stribrenka zabrala, jeste jeden nater a pak postnu foto

Datum: 12.04.13 20:07

Tak se povedlo, diky za nazory.

Datum: 12.04.13 20:13

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.