Jak opravit stěny po vyhoření

Od: Datum: 12.03.13 20:43 odpovědí: 2 změna: 13.03.13 16:58

Před 2 lety nám při vniknutí kulového blesku vyhořela chata a stěny včetně stropu byly tak opálené a černé, takže omítka musela být oklepána až na cihlu. Nyní bychom chtěli místnosti dát opět do obyvatelného stavu a místo klasické omítky nahozením, bych chtěl opravu provést jedním z následujících způsobů:

1/ přímo na cihly nalepit polystyren o síle 2-3 cm a štuk provést natažením, tak ja se to dělá při zateplování paneláků

2/ obložení stěn sádrokartonem: v rozích kolem stěn, u podlahy a pod stropem nabít lišty o šířce 6-8 cm a síle 2 cm /rovněž tak v místech kde bude docházet k napojování desek/ a na tyto našroubovat sádrokarton. Omítku pak běžným způsobem pro sádrokarton. Tímto způsobem provést i opravu stropu.

Prosím o posouzení, zda se nebudou, zvláště po polystyrenem, v zimním období srážet páry a tvoři vlkost případně plíseň.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kjanik112*
Datum: 12.03.13 21:55

To se přímo spolehni, že tam plíseň bude, neboť zdi promrznou.Pro vnitřní zateplení je nejlepší perlitová omítka s cementem 1 :5. Tato omítka propouští vlhkost ven. Nebo přizdít tenký YTONG, a za něj napěchovat perlitovou omítku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.03.13 16:58
avatar

Osobně bych šel do sádrokartonu bude to jak izolovat tak i větrat. Použít zelený vlhkovzorný a použít nejen hranol ve spojení, ale ještě na střed desky jinak se to bude prohýbat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.