Souseda fena hárá vs špatný plot

Od: Datum: 12.03.13 20:12 odpovědí: 7 změna: 14.03.13 12:59

Dobrý den,

máte již 10let dva psi, teď si soused pořídil fenu. Psi utekli k sousedovi na zahradu. Jak řešit situaci, když fena hárá. Psi nejsou k udržení. Vždy dokáží udělat někde v plotě díru. Plot je již dvojitý, ale jim se to stejně podaří. Je to příroda, ale soused se zlobí na nás. Plot stále opravujeme, soused na nás volá policii. Prosím radu. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.13 20:23
avatar

"Je to příroda, ale soused se zlobí na nás."
A na koho by se měl zlobit? Na přírodu? Každý majitel je povinen si svého psa zabezpečit. Jak? To by snad měl vědět majitel sám nejlíp. Když nestačí dvojitý plot, tak třeba 5 metrů vysoká zeď. Prostě takové opatření, které bude dostačující.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: mowla*
Datum: 12.03.13 20:39

A až půjde okolo babka s nákupem z masny, bude to taky "příroda", až jí ti psi nákup sežerou?

Pro boha svatýho - za psy je zodpovědný majitel - tak jaká "příroda"? - pokud neumíš udělat plot takový, který psi nepřeskočí nebo nerozeberou, zavři je třeba do sklepa, ložnice, ustel jim na pekáči - pokud je nejsi schopen zvládnout...

*smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladaadal*
Datum: 12.03.13 21:02

Myslím, že bylo napsáno vše. Pokud psy nezvládáš, nech je vykastrovat. Jsou tvoji, ty jsi za ně zodpovědný. A sousedovi se nedivím. I kdyby tam měl metrák buřtů, tak tvůj pes nemá na jeho pozemku co dělat.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: krkovicka*
Datum: 12.03.13 22:26
Souhlasím.Protože je to na majiteli jak si psy ohlida.A toho souseda s fenkou docela lituji.Jediná příroda je cyklus háraní.Takže buď si je vykastruje ten či onen.Jestli ovšem nejsou chovni.A z buřta může byt stěně.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 22:46
avatar

Tak to znám , jakmile začne hárat sousedovic fena _ a to je přes dvě zahrady , tak moji psi vysílají zamilovaný kukuč a nevidí a neslyší. Dovedu si předstastavit to drámo u vás na zahradě.Známých pes prokousal i 0.8 pletivo, podhrabal se , vyručkoval po třímetrovém plotě packama v pletivu a zády opřený o strom . Prostě absolutní magor. Nezbývá než se se sousedem domluvit kdo a kdy bude své psy zavírat alespoň po tu dobu , kdy fena psa chce , protože i fenka jsou poměrně vynalézavá při útěku za psem.Soused se sice zlobí na vás, ale je to i jeho fenka , která se prochází podél plotu s ocáskem nahoru a vábí vaše psy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 14.03.13 11:02
avatar

Soused se zlobí a já ho chápu. Taky mám fenku. V době kdy hárá ji musím mít pořád zavřenou, pomalu ani čůrat jít nemůže, protože nezodpovědní majitelé si své psy nehlídají. Takže u nás bivakuje průběžně několik vořechů...

Je to fakt hrozný, plot podhrabaný, všude díry, všechno občůrané včetně dveří, hrozně mi to vadí a majitelům bych nejraději rozbila úsměv... A oni mi na to řeknou - "já za to nemůžu, on utíká, je to příroda" a co já s tím? a co jako já mám dělat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frabos
Datum: 14.03.13 12:59

Kdysi nám byl pes kvůli feně na vesnici schopen prokousat díru skrze 4 cm silné dřevěné dveře v chlívku, kde jsme ho zavřeli a do rána se málem prokousal i vstupními dveřmi šopy. Jediná rada- v období hárání: koupit dlouhý silný řetěz, kovový obojek, obojek utáhnout víc než obvykle a řetěz obvázat třeba fabkou ke stromu. Boužel to jinak nepůjde, popřípadě si psa/y držet v době hárání feny doma.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.