Stavba jímky

Od: Datum: 12.03.13 07:04 odpovědí: 8 změna: 21.03.13 14:15

Dobrý den,

Potřeboval bych radu ohledně jímky (žumpy)Nyní je stav takový, že jímka je ještě "po Němcích" Dům je z roku 1928 a kdy byla jímka vybudována není známo.Je betonová s odtokem.Přepážky již dnes nejsou žádné.Byly původně dubové, ale ty už tak před 20 lety postupně odplavaly.Odtok je napojen na kanalizaci, která však v obci není, resp. asi končí někde v potoku, nebo co já vím.Jsme na tuto kanalizaci napojeni celá ulice.Nyní chci udělat jímku novou plastovou, aby odpovídala standardum.Jelikož je jímka na nevhodném místě(daleko od napojení na kanalizaci a vyvážení)chtěl bych udělat jímku na jiném místě, prakticky hned u napojení na kanalizaci.

Dotaz zní, zda-li je nutné stav. povolení (jímka nebude mít betonový základ) a v případě, že je nutné povolení co bude tomuto povolení předcházet.Dnes se hlavně preferují čističky, tak nevím jestli je ještě jímku vůbec montovat...

Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.13 07:19

jimka bez odtoku povoleni nepotrebuje... s odtokem hned nekolik.. na vasem miste bych s tim nic nedelal, pokud po vas obec vylozene nevyzaduje potvrzeni, ze to mate dle zakona, a proto nemusite byt plne napojen na jejich kanalizaci...
opravte prepazky + bakterie, hvnocuc nemusite klidne 5 let videt, pokud vas tam neni jak mysi

Ohodnoceno: 0x

Od: vlasatec*
Datum: 12.03.13 07:45
Také bych to neresil pokud jimka nesakne, máme také dům po němcích ale jimka už sakne a celý dům zvlhčuje takže chceme čističku.

Datum: 12.03.13 08:02

proc investovat do neceho co funguje. naopak ,,preklenul" bych jimku a poustel to rovnou do kanalizace.

Datum: 12.03.13 08:15

Pokud uděláte jímku na vyvážení tak jak má být...a v optimální velikosti, pak Vám cenově vyjde velmi podobně jako ČOV.

S jímkou však budete mít daleko větší provozní náklady (tedy pokud ji necháte vyvážet dle platných zákonů a ne Lojzou z JZD na pole).

ČOV by nemusela být nutně plastová aerobní, ale jako ČOV se povoluje i biologický septik s druhým stupněm čištění (zemní filtr, či biofoltr). Cenově toto řešení ale opět vychází zhruba stejně jako "balená" ČOV, jen je vhodnější pro objekty, které nejsou využívány trvale (rekreační chalupy).

Datum: 12.03.13 09:25

Tak o těsnosti nynější jímky nejsem přesvedčen.Navíc se beton na povrchu hodně drolí a životnost tohoto zařízení je u prostě u konce.Pokud bych chtěl řešit věc jednoduše, takl vyčerpám jímku a do ní strčím novou plastovou, ale důvody proč chci stavěr novou a jince jsem popsal.Chtěl jsem hlavně vědět zda-li je vůbec možné ještě v dnešní době něco takového legálně postavit, když kanalizace v obci jako taková není a výtok jde do neznáma...

Datum: 12.03.13 09:27

Ano. jímku na vyvážení legálně postavit lze.

Ne, jímku s přepadem "do neznáma" legálně postavit nelze.

Datum: 12.03.13 11:38

Pokud máš místo(stačí 5 x 5 m ) vybuduj kořenovou čističku.Pokud bys měl zájem,postup popíšu.Fotky k dispozici.

JABRAKA

Od: pirkis*
Datum: 21.03.13 14:15

Zdravím, mohl by jste mi prosím poslat postup + foto na email petr.pirker@centrum.cz? Rozhoduji se jakou ČOV zvolit... Přemýšlel jsem o pískové filtraci, ale tato varianta mě velice zaujala... Velice děkuji. Pirkis

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.