Nepl.nájemník ve výpovědi-placení záloh

Od: Datum: 11.03.13 12:49 odpovědí: 2 změna: 11.03.13 14:58

Dobrý den, prosím moc o radu.Jsem majitelkou bytu,kde mám nájemníky, kterým jsem dala kvůli několikaměsíčnímu neplacení výpověď, mají tedy dle zákona 3 měsíční výp.lhůtu. Problém je ten, že jelikož já jsem s miminkem na mateřské a vydělává tedy jen manžel, nemáme už tento měsíc na to,abychom za ně platili zálohy na služby, protože platit za dva byty prostě nezvládáme.Jenže pokud já nezaplatím,odpojí jim vodu elektřinu atd. a oni mě za to mohou žalovat.Co mám dělat?Přece si nebudu brát půjčku-kterou mi ani žádná banka nedá,když jsem bez příjmu,abych mohla sponzorovat své neplatící nájemníky.A je nějaký způsob,jak je dostat z bytu dřív než za ty tři měsíce?Děkuji za každou radu, už jsme z toho zoufalí.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.13 14:01
 
avatar

Žádné tři měsíce pokud neplatí a byt mají pouze pronajatý tak je vyhoďte ihned a o jejich dluh dejte k soudu.

 
Datum: 11.03.13 14:58
 
avatar

Občanský zákoník skutečně stanoví, že výpovědní lhůta nesmí být kratší, než tři měsíce a že pronajímatel může vypovědět nájem pouze z důvodů uvedených v zákoně. Tato podmínka je zde splněna. Nájem bytu může být ukončen i písemnou dohodou. Navrhněte svým nájemcům ukončení nájmu dohodou k nejbližšímu datu. Pokud nebudou souhlasit, tak je upozorněte, že nájemné budete vymáhat soudně a oni budou muset zaplatit nejen dlužné nájemné, ale i poplatek z prodlení (§ 697 OZ) a také veškeré soudní výlohy.

Pronajímatelé se proti podobné situaci jistí tím, že při vzniku nájemního vztahu požadují vratnou kauci ve výši trojnásobku nájemného. Tak byste měla postupovat příště.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.