Nepl.nájemník ve výpovědi-placení záloh

Od: Datum: 11.03.13 12:49 odpovědí: 2 změna: 11.03.13 14:58

Dobrý den, prosím moc o radu.Jsem majitelkou bytu,kde mám nájemníky, kterým jsem dala kvůli několikaměsíčnímu neplacení výpověď, mají tedy dle zákona 3 měsíční výp.lhůtu. Problém je ten, že jelikož já jsem s miminkem na mateřské a vydělává tedy jen manžel, nemáme už tento měsíc na to,abychom za ně platili zálohy na služby, protože platit za dva byty prostě nezvládáme.Jenže pokud já nezaplatím,odpojí jim vodu elektřinu atd. a oni mě za to mohou žalovat.Co mám dělat?Přece si nebudu brát půjčku-kterou mi ani žádná banka nedá,když jsem bez příjmu,abych mohla sponzorovat své neplatící nájemníky.A je nějaký způsob,jak je dostat z bytu dřív než za ty tři měsíce?Děkuji za každou radu, už jsme z toho zoufalí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.13 14:01
avatar

Žádné tři měsíce pokud neplatí a byt mají pouze pronajatý tak je vyhoďte ihned a o jejich dluh dejte k soudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.13 14:58
avatar

Občanský zákoník skutečně stanoví, že výpovědní lhůta nesmí být kratší, než tři měsíce a že pronajímatel může vypovědět nájem pouze z důvodů uvedených v zákoně. Tato podmínka je zde splněna. Nájem bytu může být ukončen i písemnou dohodou. Navrhněte svým nájemcům ukončení nájmu dohodou k nejbližšímu datu. Pokud nebudou souhlasit, tak je upozorněte, že nájemné budete vymáhat soudně a oni budou muset zaplatit nejen dlužné nájemné, ale i poplatek z prodlení (§ 697 OZ) a také veškeré soudní výlohy.

Pronajímatelé se proti podobné situaci jistí tím, že při vzniku nájemního vztahu požadují vratnou kauci ve výši trojnásobku nájemného. Tak byste měla postupovat příště.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.