Poškozená parozábrana

Od: Datum: 11.03.13 07:54 odpovědí: 2 změna: 11.03.13 20:07

V místnosti kterou jsem přistavil k domu a bude sloužit jako obytný pokoj mám následující skladbu stropu .Střecha je plechová pultová se spádem.Takže plech,lepenka,desky na trámcích.Pod tímto je prostor cca.60 cm,kde je 20cm vaty,desky na trámcích,mezi kterými je opět 10 cm vaty a rošt z latí kde je natažená parozábrana a tato je přilepena tmelem ke stěnám.Ze spodní strany místnosti pod parozábranu jsem udělal dřevěný rošt a na tento jsem chtěl dát palubky.Nyní jsem však zjistil,že se nad parozábranu dostaly myši a tuto prokousaly.Otvory jsem opět zalepil ale ted mám obavy z toho,že toto mohou myši udělat i doboudoucna a parozábrana nebude sloužit svému účelu.Mám raději místo palubek udělat strop ze sádrokartunu kdyby náhodou opět došlo k poškození parozábrany.Myslím si,že sádrokarton zamezí prostupu tepla a vlihkosti více jak dřevěné palubky.Nebo poradte co mám udělat.Děkuji za odpověd.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: archkaberle
Datum: 11.03.13 10:33
 
Dobrý den, pro ochranu parozábrany před hmyzem a hlodavci doporučuji dodatečnou aplikaci hmyzozábrany. Je to novinka, nevím, zda-li půjde u nás sehnat. Já jsem se s tím setkal loni na semináři v USA.
Strop bude určitě lepší udělat ze sádrokartonu, protože, jak sám správně píšete, SDK zamezí více prostupu tepla a vlhkosti.
S pozdravem Ing.arch.Kaberle
 
Datum: 11.03.13 20:07
 
avatar

Je jedno, zdali uděláte SDk ze sádroše či palubek. Obojí je paropropustný materiál.

musíte vyhnat myši...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.