Reklamace koupě domu

Od: Datum: 10.03.13 17:01 odpovědí: 5 změna: 10.03.13 22:08

Dobrý den!

Představte si, že byste před několika lety kupovali rodinný domek přes banku, na který byla udělena zástava. Čili vše proběhlo standartně, ale..

Před rokem se potvrdilo, že dům je na pozemku, který není stabilní, je vlastně v pohybu. Tuto skutečnost odhadce který pracoval pro banku nezjistil, ale co je možné dělat nyní? Pokud se dům hýbe a neustále praská, je možné to nějak reklamovat? Máte někdo osobní zkušenost? Oprava je možná, ale velmi nákladná, téměř rovna stavbě nového domu.. Děkuji za vaše odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kjanik112*
Datum: 10.03.13 17:42

Radíme svému kolegovi. Upřesněte, prosím, zda Váš dům je na samotě, nebo v silniční frontě, jak je pozemek svažitý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bizon*
Datum: 10.03.13 18:21

Tak dům je samostatně stojící, nicméně je u silnice, je to menší obec, ovšem poměrně frekventovaná a těžká nákladní auto jsou poměrně častá. Pozemek není tolik svažitý, možná tak 15 stupňů. Čemu to ale pomůže?

Od: uska®
Datum: 10.03.13 19:48

Nepíšete kolik let uběhlo od koupě domku. Jistě to není rok či dva. Pokud se problémy nezačaly vyskytovat hned po koupi, tak na tuto skutečnost nemohl přijít ani odhadce. To by musel u každého domu dělat geologický průzkum. Nechci vás strašit, ale asi máte smůlu a na reklamaci to není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 10.03.13 21:55

Banka potřebovala dům prodat, proto odhadce, placený bankou, jí šel "na ruku". Odhadce nemusel kopat sondy, stačilo, aby provedl tak zvané místní šetření, a vyptal se místních lidí na vlastnosti terénu a místní zeminy. Ale o to banka zájem určitě neměla, byla by sama proti sobě. Toto místní šetření jste si mohl před koupí udělat sám, ale teď se to lehce radí.Obávám se, že toto reklamovat nepůjde. Co teď-zajít za starostou, nebo místním stavitelem, případně za štamgasty do hospody, a zjistit, zda někdo v obci už podobný problém řešil, a dům před ujížděním zajišťoval. Při dobrém řešení nebudou náklady vysoké.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bizon*
Datum: 10.03.13 22:08

Dobře, s tím souhlasím.. Ono to není zase tak strašné, ale přece jen to budeme muset řešit, každé štukování by se muselo pomalo rok co rok předělávat.. Díky za váš čas.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.