Svařování - kam s kostrou?

Od: Datum: 10.03.13 13:14 odpovědí: 5 změna: 11.03.13 15:07
Zdravím. Koupil jsem si svařovací invertor (KITin 165) a pomalu se budu učit svařovat. Jsem ale uplný laik a tak potřebuju pár rad do začátku. Když svařuju železo, tak kostru musím mít na tom železe, který svařuju, nebo na úplně jiným, tak aby se to vůbec nedotýkalo?
avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.13 13:21
 

Kostra činí protipól vůči elektrodě, proto musí být vždy na železe, které svařujete. A je dobré se podívat na balíček elektrod, kde je napsáno který pól jde na elektrodu a jaký je doporučený svařovací proud.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 10.03.13 13:24
 

Kostra by měla být co nejblíže svařovanému místu, pokud bys ji měl mimo, nemohl by Ti fiungovat svařovací obvod a tudíž bys nechytl oblouk. .-)

 
Od: lujs®
Datum: 10.03.13 14:12
 
avatar

Pokud budete svařovat na celokovové koze nebo ponku tak stačí kleště scvaknout za nohu.

 
Od: ladaadal*
Datum: 10.03.13 19:44
 

Jak už je psáno, když se to nebude dotýkat, nebude to svářet. Budeš mít lepší, když si o tom něco přečteš. Jednak základy sváření a jednak bezpečnost. Je to elektrika. Pak se takový laik omotá kabelem, aby se mu nepletl a diví se, že se mu najednou hryzla pumpa a spadnul jsk špalek na zem.

Jinak pro kvalitní svár co nejblíž ke svařovanému místu, ale na to se hledí při profi svárech (plynovody, mostní nosníky a podobně), kde se i rentgenuje. Na branku ti stačí píchnout to na jeden jekl a povaříš v pohodě celou bránu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.03.13 15:07
 
avatar

Jen bych doplnil prvne dej kostru az pak zapni elektriku ,elektroda se voli podle tloustky materialu, 40amperu na milimetr prumeru elektrody

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.