Svařování - kam s kostrou?

Od: Datum: 10.03.13 13:14 odpovědí: 5 změna: 11.03.13 15:07
Zdravím. Koupil jsem si svařovací invertor (KITin 165) a pomalu se budu učit svařovat. Jsem ale uplný laik a tak potřebuju pár rad do začátku. Když svařuju železo, tak kostru musím mít na tom železe, který svařuju, nebo na úplně jiným, tak aby se to vůbec nedotýkalo?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.13 13:21

Kostra činí protipól vůči elektrodě, proto musí být vždy na železe, které svařujete. A je dobré se podívat na balíček elektrod, kde je napsáno který pól jde na elektrodu a jaký je doporučený svařovací proud.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 10.03.13 13:24

Kostra by měla být co nejblíže svařovanému místu, pokud bys ji měl mimo, nemohl by Ti fiungovat svařovací obvod a tudíž bys nechytl oblouk. .-)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 10.03.13 14:12
avatar

Pokud budete svařovat na celokovové koze nebo ponku tak stačí kleště scvaknout za nohu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 10.03.13 19:44

Jak už je psáno, když se to nebude dotýkat, nebude to svářet. Budeš mít lepší, když si o tom něco přečteš. Jednak základy sváření a jednak bezpečnost. Je to elektrika. Pak se takový laik omotá kabelem, aby se mu nepletl a diví se, že se mu najednou hryzla pumpa a spadnul jsk špalek na zem.

Jinak pro kvalitní svár co nejblíž ke svařovanému místu, ale na to se hledí při profi svárech (plynovody, mostní nosníky a podobně), kde se i rentgenuje. Na branku ti stačí píchnout to na jeden jekl a povaříš v pohodě celou bránu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.03.13 15:07
avatar

Jen bych doplnil prvne dej kostru az pak zapni elektriku ,elektroda se voli podle tloustky materialu, 40amperu na milimetr prumeru elektrody

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.