Přestavba sklepu na byt

Od: Datum: 09.03.13 19:29 odpovědí: 8 změna: 12.03.14 14:52

Ahoj, na internetu jsem toho našla celkem dost o přestavbě půdy na byt ale mnohem méně, vlastně nic kloudného o tom, jak předělat sklep na byt. Mám po matce rodinný domek ze 70tých let. Dům je podsklepen. Momentálně je v něm garáž a 3 vlastně naprosto nepoužívané místnosti. Problémem jsou mimo jiného okna, která jsou umístěna těsně nad úrovní terénu. Jde něco takového přebudovat v normální bydlení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.13 19:41
avatar

Myslím,že u rodinného domku by s tím problém být neměl.Jen je potřeba postupovat tak,aby to nedalo možnost nějakým stížnostem.Okna vyměnit na nahlášení a ostatní se buduje bez vnějšího pozorování.Podobnou rekonstrukci jsem dělal též.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kjanik112*
Datum: 09.03.13 20:56

Ano. Výhodu takového bytu oceníte za letních veder, je tam teplota příjemně nižší, je to vlastně klimatizace zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.13 23:15
avatar

Předpokladem je kvalitní izolace podzemní místnosti. Špatná nebo žádná izolace - bude tam vlhko. Záleží i na terénu, svah - rovina, hladině spodní vody, typu okolní zeminy. Dále může být problémem odkanalizování pokud jsou místnosti pod úrovní kanalizačního sběrače. Okna to určitě chce vyměnit za plastová. Větrání bych doporučil pro podzemní místnosti raději nucené s výměníkem, otevírat okna těsně nad zemí by mohlo znamenat svinstvo zvenku v bytě. Dále je otázka, jak řešit zateplení. U klasických podzemních nebo částečně podzemních domů se to řeší 10 cm polystyrenem z vnější strany, tady buď izolace neřešit vůbec, nebo izolovat zevnitř, což není úplně ideální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aweling
Datum: 11.03.14 17:19

Dobrý den, letos se chystám taky, byt je taky cca ze 70 let, takže jsme na tom asi stejně, my tam akorát máme starou koupelnu...garáž a sklep a kotelnu...kotelna je odříznutá, ta by zůstala tak jak je...Jestli už máte něco za sebou byla bych ráda když by jste se mi třeba ozvala na email VPavlistova@centrum.cz díky chtěla bych se poradit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.14 17:24
avatar

papua, všechno lze předělat udělat. Pokud ale budet chtít oficielně, domnívám se, že Vám to nedovolí. Tuším, že byty nemůžou být ve sklepních prostorech.

Jde něco takového přebudovat v normální bydlení? Normální ne, ale sklepní ano...

doplněno 11.03.14 18:16:

Kdysi jsem četl předpis, že sklepní místnosti nemůžou být obyvatelné místnosti.

Koupelnu přeci neobýváte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aweling
Datum: 11.03.14 17:32

Proč myslíte? My třeba v tom sklepě máme koupelnu, která tam je od doby co ten barák stojí ..cca 40 let.
Takže si myslím, že když je tam ta koupelna...tak by to dovolit mohli...ne? nebo to nahlásit jen jako přestavbu nebo tak nějak nevím, já se v tom vůbec nevyznám...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.14 11:44

,My jsme to udělali na chatě je zděná,,,ale budete bojovat s plísní a zatuchlinou. A tepelné rozdíly také nejsou dobré,i když je to příjemné..My tam ale netopíme jsme tam pouze v létě. Ale větrat a větrat..

doplněno 12.03.14 19:39:

My také to máme ve srázu,ale vlhko je znát,,,Obložila jsem to vevnitř polystyrénem i strop ,,je to teplejší a zdi neplesniví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aweling
Datum: 12.03.14 14:52

My by jsme v jedné mísnosti a to v koupelně měli udělané topení, a v druhé v té největší krbová kamna, je to jen v jedné části v zemi a to max 1m víc ne...z druhé strany se normálně chodí, tam to neni v zemi vůbec, máme barák jakoby na srázu...tak si myslím že by s tímhle neměl být problém...snad...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.