CO svářečka na dutinkový drát

Od: Datum: 08.03.13 18:13 odpovědí: 17 změna: 13.03.13 23:55

Dobrý den cjci se zeptat ,chtěl bych si pořídit Co svářečku ,koukal jsem na svářečku na dutinkový drát ,odpadá ply. bomba ..

chci se ale zeptat jak to svařuje , většinou je to na drát 0,9mm tak nevím plechy atd to asi povaří ale silnější matroš řekněme 3mm to provaří? dík předem ..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.13 18:52

Tak do 3 mm by to šlo, ale při větší tlouštce bych asi na pevnost moc nespoléhal.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.03.13 22:51

Je vynikajici na svary do pozice (stoupacky), v praci varim trubickovym dratem trubky. Na domaci prace bude lepsi klasicky drat a COcko.

Od: ladaadal*
Datum: 08.03.13 19:03

Dej sem odkaz nebo typ svářečky, takhle všeobecně se to nedá brát. Záleží na obou proudech, napětí, rychlosti posuvu a dalších věcech. Jinak všeobecně - zavaříš tím cokoli, jen od určité síly budeš muset dávat víc svarů na sebe.

Od: tajfun*
Datum: 08.03.13 19:05

a můžete mi něco doporučit já se díval zatím po OBI atd ..dík

Datum: 08.03.13 19:57

Já ti v tomhle neporadím, svářím klasickým COčkem, ani bych do toho osobně nešel, ale to je na každém, co si domů koupí a co s tím bude dělat. Možná na nějaké kutění to vystačí. Zkus se zeptat na svarforu, možná to tam někdo má.

Od: kolo*
Datum: 08.03.13 19:18

Nekupovat.To je akorát tak pro kutily svařovat plíšky.Není nad normální COčko

Od: michael01*
Datum: 09.03.13 21:42

klasický poloautomat,poloautomat na tr,drát je dražší musí mít 4kladkový podavač,má určitě větší provozní náklady

Datum: 10.03.13 22:45

Protože jedni tuto svářečku na dutinkový drát chválí a druzí zatracují, prosím ty čtenáře Poraďte, kteří ji mají, ať skusí přiložit nějakou tu fotku. Dík.

Datum: 10.03.13 22:59

Docent,komu není rady,tomu není pomoci.Podle fotky se dá určitě poznat,jak se vaří se svářečkou.*smich*Dutinkopatlalové si ji možná chválí.Normální lidi ne.Nehledě na to,že dutinkový drát je mnohem dražší než normální.Proč s dutinkovým nedělají taky ve firmách,továrnách?Protože je to paskvil akorát vařit s tím plech na králíkárnu.

Od: tajfun*
Datum: 11.03.13 09:19

jj tak dutinkovej teda nebrat , a nějaké cočko teda normální by jste mi mohl doporučit? mám to na doma ...

Datum: 11.03.13 09:58

Já jí sice nevlastním, ale měl jsem jí půjčenou na vaření plechů u auta a byl jsem s ní spokojen. Na tohle naprosto dostačující. Hlavně neřešíte problém s bombou CO. Můžete si jí sice přefouknout od někoho kdo CO má, ale při legálním držení za ní budete platit denní nájem a využijete-li to sváření tak 1x za měsíc, tak se to nevyplatí. Jinak používám invertorovou svářečku s možností argon+wolframová elektroda, nebo elektrody, což pro kutilství považuji za nejlepší kombinaci.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.03.13 10:52

Pokud vím tak nájem se platí jen za bomby na autogen.Já mám bombu na CO a nic neplatim a pokaždé mi ji všude vymění za plnou.To jedině že by zase bylo něco nového,ale pochybuji.Na Aukru seženete bombu za pár korun

Datum: 11.03.13 12:27

Moje informace je, že za oficiální zapůjčení lahve se platí cca 10Kč/den. Ovšem jsou i samozřejmě jiné cesty...

Datum: 11.03.13 17:58

To ano - pokud si ji pronajmeš. Pokud máš svoji, neplatíš nic. Nevím, jak je to s výměnou a revizema. Jinak k COčku se dá bez problémů použít i hasičák vzhůru nohama. Prostě, poradit si lze vždy.

Datum: 11.03.13 19:34

Věeobecně platí,že starší cočka víc vydrží a jsou bytelnější.Ty nové křápy za moc nestojí.Takové WLSP 315 vyráběná za komunistů se dá sehnat za 6000Kč a vaří 300 Amper.Přežije všechno.Jen jedna nevýhoda-váží hodně a proto to nikdo nechce.

Datum: 12.03.13 00:27

Tesyk, díky za informaci. Nejde mně o vaření velkých věcí. Potřebuji občas něco zavařit na autě nebo nějaké drobnosti do 2 mm. V tomto případě mně nejde o cenu toho drátu. Kdybych dělal často a větší věci, tak bych se jistě zařídil něčím pořádným. Jde mně jen o to, abych s každou volovinou nemusel jezdit za známým nebo ho vozit domů. S tím invertorem souhlasím, že je dobrá věc. Na hrubé práce se zatím obejdu s 25let starou svářečkou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.