Zapojení geberitu

Od: Datum: 07.03.13 17:23 odpovědí: 2 změna: 08.03.13 22:05

Zdravím, už se nevím rady s napojením mísy na modul geberit. Jde o přívod vody do mísy a odpad, protože mi pořád někde něco netěsní a po spláchnutí mi z poza mísy začne prosakovat voda. Odpad bude asi ok, netěsnost bude někde v přívodu vody. Koleno na nádržce má své těsnění a na spojovací trubku jsem dal těsnění které tam má být, celé to přijde zasadit do vyhloubení v míse. Už fakt nevim co dělam špatně, jinak to snad nejde poskládat, že bych třeba dal těsnění obráceně nebo tak. nevíte kde by mhl být problém?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.13 18:49

Tak já to vidím asi tak, že pokud jste neotočil těsnění (což snad ani nejde), tak jste moc zkrátil ty černé spojovací trubky.

doplněno 07.03.13 18:52:

Jo... ještě někdy se stává, že bývá nečistota (kousek malty, nebo čehokoliv) pod kroužkem v modulu. Kroužek vytáhnot, vyčistit, vyčistit i sedlo ve kterém je vložený v modulu a dát zpět. Otočit tak, aby byl zklon dovnitř, tedy laicky, aby šel mezikus lehce vsadit, ale vytahování by bylo "proti srsti"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 08.03.13 22:05
avatar

Pokud jste nezkrátil trubky moc, nemělo by nic téci. Těsnění splachování nejde otočit, má doraz, aby se zarazilo o konec spojovací trubky. Při instalaci doporučuji namazat oba konce obou trubek mazadlem na HT.

Jestli je problém ve splachování nebo v odpadu zjistíte, když tam chrstnete kýbl vody... ;)

Ale proč sem především píšu - stalo se mi, že si zákazník sám koupil nějakou levnou mísu, která měla vadnou glazuru, takže při spláchnutí voda prosakovala tím hrdlem do kterého se připojuje splachovací trubka. Reklamace byla uznána...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.