Neudržovaná příjezdová cesta města

Od: odpovědí: 3 změna:

Dobry den.

Chci poprosit o radu,mame barak, prijezdova cesta je obce,prodat ne chtej ale ne udržují.Co mame delat?

Dekuji Rýdlova.

3 odpovědi na otázku

 

 


1x

Obec je povinna udržovat a strat se o veškeré obecní komunikace - tzn. místní a účelové. A pokud např. dojde k úrazu na obecní komunikaci (uklouznutí na ledu, zranění nohy ve výmolu apod.), zodpovědnost za to nese majitel komunikace, tedy obec.

 


0x

Co to je neudržují? V zimě neprohrnou? To by měli pokud tam máte trvalé bydliště. Mám to také tak. Jinak si jí musíme cestu vyspravovat sami, obec na opravy nemá peníze. Taky kdo je má, že jo?

 


0x
avatar megacruiser

Zajděte si na obec pro svolení, že údržbu cesty smíte provádět sami. U nás se stalo, že obec na jednu cestu úplně kašlala, byly tam hrozně hluboké díry, tak se pár chlapů naštvalo a díry zalili na vlastní náklady betonem. Obec pak podala trestní oznámění na neznámého pachatele, protože měli v plánu cestu opravit a tím, že ta jimi najmutá firma prvně musela vymlátit z cesty ten beton prý utrpěli škodu.

Výsledek? Obec dala za opravu cesty 200 tisíc a všechny zápalty co ta firma udělala se rozpadly. Zůstal jen na jednom místě kde ho nechali ten kvalitní beton, co tam dali sousedi...

Můžete taky obec písemně opakovaně žádat o údržbu jejich komunikace, protože je povinností vlastníka udržovat cestu ve sjízdném stavu. Záleží ale dost na tom, jak je ta cesta vedena, jestli je v passportu, jaká je to třída.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]