OSB desky přišroubovat k podkladu ano/ ne?

Od: Datum: 06.03.13 11:18 odpovědí: 4 změna: 07.03.13 10:37

Dobrý den, pa původní prkenou podlahu, kterou chceme provrutovat kvůli vrzání chceme položit PVC. Ze všech diskusí zde vyplývá, že se budeme muset pustit do položení OSB pod lino, aby se vyrovnaly nerovnosti prkenné podlahy. Chci se zeptat na postup. OSB desky stačí jedna vrstva např. 18-22mm nebo raději 2x 12mm křížem? Co mezi prkennou podlahu a OSB desky? OSB desky k původní podlaze přišroubovat nebo může být navolno (pokud by se dávala jedna vrstva OSB nebude se to rozjíždět a hýbat? - poud dvě vrstvy křížem přišroubovat k sobě obě vrstvy a nechat navolno nebo prošroubovat obě vrstvy k původní podlaze? Někde jsem tu četla doporučení, že na prkennou podklahu na srovnání stačí jen jedna vrstva 12mm OSB. Pokud ano, tak přišroubovat a vytmelit spáry a vruty? NEbude to slabé a prohýbat se a praskat při pochozu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.03.13 15:54
avatar

OSB desky nejsou jako podklad pod lino vhodné.Musely by se přestěrkovat.Výhodnější je položit desky Rigidur.Jsou zhruba ve stějné ceně a povrch je dokonalý.Spoje se lepí k spobě na dotyk,po zatvrdnutí tmelu se přebrousí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.03.13 18:58

Já pokladal OSB desky 12mm dvě vrstvy na sebe křižem a převazoval je hlavně a pak přivrtal k sobě ,kraje kde vznik malý otvor jsem zafoukl pěnou a ořezal. Osb desky jsem měl na tupo ,bez zámku. Vruty jsem zavrtal tak aby hlavička nevylezala a nebyla žadna nerovnost. Tmelení netřeba. Pak už jen stačí nalepit PVC

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 06.03.13 23:51
avatar

Doporučuji vrstvu tenkého miralonu a na ní jednu vrstvu desek Durelis 15.Tyto desky jsou levnějsí než OSB a mají hladší povrch. Navíc mají přesné zámky, takže není třeba tmelit spáry. Podlahu většinou skládám jako "plovoucí" a po složení ji stánnu (vyklínuji proti zdem) a prošroubuji. Na prošroubování používám speciální podlahářské šrouby (třeba Bauhaus), které mají "vrtáček" a malou hlavu na TORX10, ani pod lino tedy není třeba tmelit dírky.

Jistě nejsem sám, kdo má s tímto řešení dobré zkušenosti...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: misu*
Datum: 07.03.13 10:37

Moc děkuji, konečně jasná a srozumitelná odpověď, která mi zní dobře. Popátrám po materiálu a vidím to, že se pustíme do této varianty :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.