Vnitřní štuk

Od: Datum: 04.03.13 22:29 odpovědí: 9 změna: 05.03.13 13:57

Kdo má jaké zkušenosti s výrobky různých značek při vnitřní fajnové?Nevím, po čem šáhnout - Cemix, Profibau, Profimix, KVK, WEBER, ...? Je to o zvyku, nebo jsou mezi výrobci mimo ceny rozdíly i ve kvalitě?

Budu renovovat zdi z 80 let, a setkal jsem se s názorem - všude dát lepidlo s perlinkou a 2 vrstvy vnitřní omítky. Druhý zedník mě ale tlačí do stěrky. Fakt už nevím. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.13 22:31
avatar

Moc rotdílů v kvalitě není je to hodně podobné a dobré. Pokud se to neloupe a neopadává to tak bych se seštiukoval a pohoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolenaty
Datum: 04.03.13 22:52

Dával jsem na radu zedníka perlinku a fasádní lepidlo pouze na stropy, protože praskaly (podbití pod trámy, heraklit - praskaly spoje desek). a pohoda. Stěny pouze štuk. Nebyl to ale štuk, nýbrž velejemná omítka, je pevnější a lépe to i vypadá. Udělá hrubší strukturu, takže ne každému se líbí.

Všechno je potřeba penetrovat předem. Pokud jsou na stěnách praskliny, bude lepidlo s perlinkou vhodné, jinak zbytečnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.13 01:03
avatar

Přesně tak dukladně napenetrovat a dát stavební lepidlo s perlinkou a potom vymalovat primalexem,takto bych to udělal dnes já.Štuk at je od jakehokoliv vyrobce je sice pěkný na pohled,ale drolí se z něj písek a to i přesto že jsem na něj dal primalex,což je svým spůsobem také lepidlo.Dále na stropy mě firma dávala jemnou speciální už hotovou z výroby směs v podobě sádry,kterou vyhladila veškeré nerovnosti do hladka,natolik, že nebylo třeba ani malovat. Jinak já nejsem příznivcem štukování už stoho důvodu,že na omítce nedrží a opadává,zvláště na vlhkém zdivu a abych kvůly tomu penetroval zed,to raději použiji stavební lepidlo a mám klid.Mám kamaráda,stavbyvedoucího,který mi štuk vůbec nedoporučil do místností dávat a to kamkoliv.Že nekecá, je znát z těch zdí,na kterých byl před rokem a už néní.*cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.13 07:26
avatar

Jak už jsem někde doporučoval,zdi jen vyrovnat v místech větších defektů stavebním lepidlem.Není třeba penetrovat,ani dávat perlinku.Jen dodržovat rovinnost stěny.Po zatvrdnutí lepidla a případném přebroušení brusnou síťkou,nanést slabou vrstvičku finální stěrky širokým hladítkem a po jemném přebroušení lze malovat.Nanášení lepidla i stěrky se dá ovlivnit naředěním.Ředí se vodou,já používám spíše Primalex,kterým nastavím hustotu tak,aby se hmota dala lehčeji natahovat na stěnu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milaanek
Datum: 05.03.13 09:04

Ja pouzivam KVK..spokojenost

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.13 09:41
avatar

Nejlepší je jak zde radí všude nacpat lepidlo a perlinku!

Za mne ne .dříve se lepidlo nedávalo a taky to drželo a mnohdy i staletí.Takže za mne max opravit štuky a nic víc.Osobně nejraději používám štuky od Cemix a jako horší jsou K12 a k13 (výr.nwn)

doplněno 05.03.13 09:43:

To Samouk právě že dobře udělaný štuk je OK a drží ale vy jako Samouk to asi neumíte a udělal jste někde chybu a proto Vám nedrží a drolí se!.Lepidlo a perlinka je PŘEDEVŠÍM fasádní materiál!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.13 10:20
avatar

Jako prodejce stavebních materiálů Vám sdělí, že jde hlavně o zvyk. Kdo je navyklí na KVK ten si nevezme Hasit, či Salith.. a naopak. Kdyby byl nějaký štuk špatný, tak ho nevyrábí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.13 13:09
avatar

No jasně pánové,proti vkusu,žádnej dišputát,chybami se sice člověk učí,ale na druhé straně,proč nevyskoušet také něco jiného,třeba člověk přitom bude osvícenej a dostane geniální nápad,jak vymyslet něco,lepšího.Štuk je vlastně výrobek vápený a z mladého vapna,tedy nevyzrálý i proto na omítce praská a to néní určitě žádoucí.Dříve jsme kupovali vápno nehašené a kusové,které si lide uhasili doma v sudě sami,to také bylo kvalitou nejlepší.Dnes koupíte vápno práškové a nevyzrálé,které v omítce začne pracovat,zrát a jak tomu zabráníte,to je otázka k zamyšlení.A štuk je vápno a písek, otázkou může být od koho,ale to je věc druhá a toho kdo o něj má zajem.Mě osobně k srdci nepřirostl*cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.13 13:57
avatar

Ve směsích ená žádný nevyzrálé vápno. Každý štuk trochu vypraská,ovšem pokud je kvalitně (jak ze směsí,tak klasika-hašené vápno,písek...) naštukováno na dobrý podklad,tak jsou praskliny viditelné jen pokudse namočí,jinak ani nevíte že tam jsou!

Jinak osobně bych všechny ty "alchymistické"směsi vyhodil a nejraději dělal z klasiky-vápna,písku ,cementu a vody!Ale dnes to nejde ,ael i přestoje nejlepší držet se osvědčených postupů!

Jinak To Milan-souhlas že jde jen o zvyk!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.