Prosakuje voda přes těsnění

Od: Datum: 04.03.13 20:41 odpovědí: 12 změna: 07.03.13 14:46

Dobrý večer

potřeboval bych zřejmě poradit jak správně těsnit konopím

měnil jsem ventil a na závit jsem namotal konopí jenmže lehce prosakuje, nekape to ale je mokré

tudíž bych potřeboval radu jak správně nebo jestli mám koupit těsnici material jiný, všiml jsem si že se používá taková bílá... netuším co to je

předem děkují

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 04.03.13 20:45

..."taková bílá"... je teflonová páska, já ji používám... ;)

Pokud konopí jen vlhne, zkus chvíli počkat, nabobtná a může se ´zatáhnout´.

Když budeš přetěsňovat, sundej všechno konopí s dej nové (o trochu víc) - a nebo si kup tu teflonovou pásku, je s ní trochu ´čistší´ práce.

doplněno 04.03.13 20:57:

Pokud to šlo našroubovat příliš snadno, namotal jsi pásky málo...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.03.13 20:47

Říká se tomu teflonová páska. Seženete to za pár kaček v každém železářství.

Od: kutiltym
Datum: 04.03.13 20:53

tak abych byl upřímný už jsem teflon jednou zkoušel ale osobně jsem tomu neměl velkou důvěru, něco jsem namotal na závit ale našroubovat to šlo až moc lehce (jestli jsem namotal málo...? )

ještě se chci zeptat u toho teflonu je důležite aby součásti byly suché?

tak vodu jsem raději zastavil a uvidíme zítra jak to zapnu jestli to bude nadále prosakovat

Od: ovczaak*
Datum: 04.03.13 21:04

Používám toto - http://www.vmtop.cz/produkt-3…te-55-instalaterska-nit-150m/ ,je to dražší ale zatím vše drží a neteče.

Datum: 04.03.13 21:06

Dnes se více používá teflonová těsnicí nit.

http://akvinaservis.cz/Vodoin…L55-150m-provazek-vlakno.html

JABRAKA

Datum: 04.03.13 21:12

Nevidím důvod proč konopí nepoužívat akorát ho chce namotat víc, konopí má výhodu v tom, že když to přetočím tak se o kousek mohu vrátit, to u teflonu nejde ten se musí namotat znovul.

Datum: 04.03.13 21:18

U té nitě je umožněno vrácení o 30 st.otáčky.

JB

Datum: 05.03.13 08:24

konopí namotávaejte tak, aby na závitu tvořilo kužel, motejte proti směru otáčení. Na začátku závitu (začátek závitu je na konci trubky) ho musí být trochu méně, než na konci. Pak ho namažte nějakou vazelinou a dotáhněte hasákem.

Od: ladaadal*
Datum: 05.03.13 08:39

Jestli už to máš napuštěný a jenom to sákne, nech tomu 4-5 dní - konopí má výhodu že bobtná, takže slabý prosak se zacelí a nemusíš nic předělávat. Jinak s teflonem taky pozor (páska i nit) - není vhodný do litinových růžic, tam se trhá a tam je nejlepší konopí. Na druhou stranu, když dáš konopí na hladký závit, často se stane, že klouže, pak je lepší buď teflon, nebo před konopím poškodit závit plátkem z pilky na železo - příčně poškrábat.

Datum: 06.03.13 17:47

Je to teflonova paska ,jinak mi kapaly tri spoje a po nejakem case se to zacelilo a spoje sem mel suche neni nad konopi teflonu moc neverim

Datum: 07.03.13 04:49

Na závit se namotá konopí po směru hodinových ručiček "učeše se" drátěným kartáčem mázne se barvou nebo tmelem k tomu účelu vyráběným a spoj se sešroubuje.Toho konopí se dává víc a právě učesáním se vrstva upraví.Teflonovým páskám moc nevěřím i když s ní mám vcelku dobrou zkušenost.

Ohodnoceno: 1x

Od: tom11
Datum: 07.03.13 14:46

řekl bych- pokud se to provede správně tak se dá použít oboje a drží to jak je potřeba.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.