Pračka neodstřeďuje, neodtéká voda

Od: Datum: 04.03.13 20:40 odpovědí: 6 změna: 05.03.13 09:41

Dobrý den,

vlastníme pračku LG WD 123491 TD a z ničeho nic nepřestala odtékat z pračky voda. Pračka ani neodstřeďuje. Zkontrolovala jsem hadici a vše je v pořádku. Vyndala jsem i filtr, který u této pračky, řekněme, nevypadá jako filtr. Má to jen takový uzávěr na šroubování a za ním není vůbec žádné sítko nebo tak podobně, co by člověk čekal. Prostě se to odšroubuje, vyteče zbytek vody a za tím nic, jen otvor. Jakmile jsem vše vrátila zpět a zkusila něco vyždímat, vyždímalo se to a voda v pohodě odtekla. Ale při další várce se vše vypralo a při ždímání v pračce zůstala zase voda.

Nemáte někdo zkušenosti s něčím podobným? Nebo nemá tip, co by se dalo udělat, zkontrolovat, ještě před tím, než zavoláme opraváře?

Díky za postřehy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mellissanda
Datum: 04.03.13 20:45

Nutno dodat, že to jistě není kvůli špatnému rozmístění prádla. Zkoušela jsem tam vložit i dva hadříky a pořád nic. :/

Od: vosikac*
Datum: 04.03.13 20:50

Zkontrolujte,není-li ucpaná odtoková hadice... měl jsem to tak kdysi ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mellissanda
Datum: 04.03.13 21:05

Ta je v pořádku, voda z ní vyteče.

Od: ovczaak*
Datum: 04.03.13 21:00

Neznám tuto konkrétní pračku,ale za tím filtrem bývá čerpadlo.Při troše šikovnosti jde vymontovat,rozebrat a složit zpět.Bývá na dvou šroubech,dvou hadicích a konektoru.Tam bych hledal.Cizí předmět,vodní kámen anebo prostě spálené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.13 08:36
avatar

pračka Fagor nám zničeho nic přestala vypouštět vodu. Pak jsme si všimli a v návodu vyluštili, že na panelu je tlačítko, které při určité kombinaci s ostatními tlačítky vypouštění vody zablokuje. Nemáte doma něco podobného?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mitzio
Datum: 05.03.13 09:41

Tohle se nám nedávno stalo taky..manžel vyčistil filtr a stejně to nepomohlo.nakonec jsem vzala ocet,nalila ho do pračky a zapnula program na vyvářku..A od té doby je zase klid a pračka zase odstřeďnuje a voda bez problémů odtéká..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.