Ralitní kanceláře Praha- zkušenosti

Od: Datum: 01.03.13 23:30 odpovědí: 11 změna: 11.03.13 15:56

Dobrý večer.

Uvažuji o prodeji chaty u Prahy. Jestli jste někdo něco v poslední době prodával a Vaše zkušenost byla dobrá, budu rád, když se semnou podělíte o zkušenost.

Předem děkuji za názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivy5®
Datum: 02.03.13 03:25

Tak tady bych se bála,že mi napíše přímo realitní makléř a bude vychvalovat určitou( svou) realitku.My kupovali a určitě nechoďte do Koněvové vedle čs spořitelny,dobrá a rychlá byla na Praze 2 (pán se jmenoval Vokurka)ale víc si nepamatuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.13 04:01
avatar

Souhlasím s Ivy5. Já navíc nemám k realitkám žádnou důvěru, vše bych si radši zařídila sama s pomocí právníka a/nebo notáře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 02.03.13 06:49
avatar

Opravdu nejsem RK v současné době po předchozích hrozných zkušenostech jsme právě ve čtvrtek prodali RD přes RK Evropa, mají pobočky po celé republice.I na Slůovensku.Nechali nám zkontrolovat smlouvy před podpisem u právníka, dům jsme prodali do týdne po uveřejnění inzerátu a za cenu, kterou jsme požadovali.Pokud chcete, napište mi na vnitřní poštu pro bližší informace.Prodej na vlastní pěst má také svoje úskalí a je to časově dost náročné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivy5®
Datum: 03.03.13 04:26

Nechali vám zkontrolovat smlouvy?Oni sami mají udělat právně správnou smlouvu-nerozumím nechali nám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 03.03.13 07:46
avatar

Ano, nechali zkontrolovat.

Zkuste si , vážená/ý/ jít např půjčit peníze do banky nebo prodat nemovitost přes některou RK a říct, že si chcete předem smlouvu nechat prověřit právníkem a uvidíte, jak narazíte.Já nedělám a neschvaluju ty naše sviňský zákony namířený proti obyčejným lidem, proto jsem to takto ocenila.Prodej jsme udělai přes RK, protože RD je 200 km daleko a neumím si představit tam jezdit a zařizovat vše sama.Asi v těchto věcech nemáte zkušenosti a tak jste poněkud naivní a myslíte si, že vás v tomto státě nikdo neokrade a nepodvede.Kéž by to tak bylo...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivy5®
Datum: 04.03.13 09:26

Jak jsem psala výše,my kupovali a jedna RK nás okrást chtěla(o zálohu100tisíc,ale jelikož to nevyšlo kvůli prodávajícímu,museli chtě nechtě vrátit-ale trvalo jim to a nechtělo se jim.A druhá byla bezva,rchlá se smlouvou bez zbytečností na jednu A4.Ale chápu už co myslíte,je fakt,že reaitka sam tam může dát kličku proti vám.My měli nakonec štěstí a bylo vše rychle vyřízené a už je to 5let.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 09.03.13 17:16
Divný prodej se uskutečnil u nás v domě.Taky přes realitku.Dodnes to nechápu a zúčastnění jsou rádi že nabyli peněz takže spokojenost na obou stranách.Jen objasním o co šlo-dva sourozenci zdědili byt po matce-tedy dva vlastníci.Jeden se sourozenců samé exekuce a skoro zástavní právo.Realitní makléř měl švagrovou pravničku o které jsme si mysleli že tu bude bydlet.Ona byt očistila od dluhů ,vyběhla exekutory a teď to hlavní-koupila tenhle byt.Sourozenci dostali každý svůj díl,ten zadluzeny o 500tisíc míň.Pak sem přišel řemeslník Ktery byt vymaloval,vygruntoval a už nám bylo divný proč nová majitelka nám jako společníkům nejde podat ruku na seznámení.Překvapením bylo že bratranec realitniho makléře sem začal vodit lidi,nové kupce.Byt se tedy obratem prodal po dvou měsících o 800.000kč víc než ona pravnička za něj dala.Pravda že původním majitelům to může být už jedno.Když se podívám na ceny bytů v této lokalitě tak se prodávají o milión víc než ho prodávali původní majitelé.Byt byl ovšem před rekonstrukcí a zadlužen.
Myslím si že v tom viděli velký potenciál a za dva měsíce si někdo pěkně namastil kapsu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 10.03.13 06:40
avatar

No tak to si představte, že jeden podnikatel u nás v Krkonoších dělá to samé, kupuje staré domy a byty a renovuje a bouchá to za jednou tolik.Nebo kupuje pozemky, staví tam luxusní byty a domy nevalné kvality a prodává to doktorům, právníkům, jejich dětem atd. a neví, co s prachama. a syn mojí koleg.z práce je právník a kupuje v dražbách a z exekucí drahá auta a věci za pakatel...Tak se vydělávají peníze a ne jako já, pěkně poctivě chodit do práce a 15.mít navýplatě sumičku, se kterou musím vyjít a ještě ušetřit na penzičku...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 10.03.13 08:28
Mě je jen líto že ten byt se prodal hluboko pod cenou,60m2 zahrada 300m2 sklep a parkování.Byt v cihlove vile,zeleň,klidná lokalita.Mít peníze tak do toho jdu.Ono stačilo vymalovat a zalepit díry a ejhle šel hned o 800tisíc nahoru a ten kdo to koupil dal další milión do celkové rekonstrukce(okna,topení,podlahy,koupelna,kuchyň,rozvody).Přibližně se tyhle byty u nás prodávají za 2,8-3 mil před rekonstrukcí a majitelé dostali 1.7mil. a znovu prodán byl za 2.5mil před rekonstrukcí.
Uvedla bych tady jméno realitky ale nemohu.Jde o to že původní majitelé spěchali s prodejem.A dva páry to odřekli protože přibývalo exekuce.Takže se vzala tahle švagrová a už to jelo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivy5®
Datum: 11.03.13 15:00

vůbec nechápu co řešíte-proč je Vám to líto?já patřim sice také mezi ty od výplaty k výplatě,ale těmto fandím,kdo umí umí.Jsou šikovní a tu možnost má každý-jen je fakt,že peníze dělají peníze,bez počátečního kapitálu to my udělat nemůžeme,ale nezávidim,je to jejich věc.Nikoho neokradli-jen využili situace,že majitelé na peníze spěchali a oni si mohli na lepšího kupce počkat.Nic víc,ale do risku dali své peníze,taky nikoho tak rychle sehnat nemuseli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 11.03.13 15:56
avatar

"petr", pamatuji se, že již jednou jste zde psal před lety, že chcete chatu prodat. Vidím, že jste se již zřejmě definitivně rozhodl. Já bych asi přes realitku neprodávala. Raději bych si dala inzerát do novin a v místě na vývěsku. Kupní smlouvu bych sepsala u advokáta a peníze dala jemu do úschovy. Chce to advokáta s dobrou pověstí, popř. místního, kterého trochu znáte. Dejte pak vědět, jak prodej pokračuje. - pt

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.