Jak rozdělit pokoj?

Od: Datum: 03.03.13 12:26 odpovědí: 7 změna: 03.03.13 21:44

Potřebuji poradit ohledně rozdělení pokoje. Máme pokoj společný s bratrem. Nevýhodou je, že máme okno naproti dveřím takže sádrokarton asi moc nehrozi (větrání, světlo,...) Chtělo by to něco světlo propustného, posouvacího/zasouvacího ovšem aby to nebylo nijak moc nákladné a aby jsme nemuseli nijak bourat apod. Přemýšleli jsem o závěsech lepší by bylo něco pevnějšího (polykarbonát v kolejnicích? jak na to?). Přikládám náhled pokoje. Předem děkuji za rady!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.13 15:46

Vzhledem k tomu, že máte v pokoji jen jedny dveře, stejně nemůžete pokoj přepažit po celé jeho délce..nebo to už máte vymyšlené (druhé dveře atp..?)

Ohodnoceno: 0x

Od: misav111*
Datum: 03.03.13 19:10

Počíta se s tím, že to bude průhozí, napadlo nás udělat zeď z toho polykarbonátu (světlo propouští), půlka na pevno a půlka zašupovací, jenže teď jak to upevnit do kolejnic...nahoře i dole. Super by tedy bylo že se budem moct zavřít každý do svého, to že budem přecházet se už dá vydržet Máte s tím materiálem někdo zkušenost?

doplněno 03.03.13 19:17:

Navíc toho prostoru moc nezabere. přikládám obrázek mé představy

Datum: 03.03.13 20:17

Tak takhle nevím, k čemu je přepažení když tam je stejně vidět co ten druhý dělá? Určitě bych to udělala podélně, aby v každé části bylo okno, to přepažení může být klidně jen nábytkem a průchod těmi dveřmi se dá oddělit například závěsem aby tam tomu jednomu u dveří nebylo hned vidět. Protože jsem si jistá, že i to procházení vás bude za chvíli štvát.

Ohodnoceno: 2x

Od: ifkali*
Datum: 03.03.13 16:39

Zdravím,tak jediné podélně,že kvúli oknu?,Materiál jako sádrokartón a pod,jste vyloučil,takže předelit úložným prostorem.

Co se týče vchodu,ten je jeden,asi nejde přidělat další,takže stejnê jedna pûlka musí být průchozí.

doplněno 03.03.13 16:43:

Uložný prostor,myslím plný a nêco na spůsob Ikey,jinak me nenapadá jak to rodělit vzhledem k oknu a vchodu.Taky nevím jaký spůsob je tam otevírání okna?

Pokuď jedno okno,tak to zase zbyde jen výklapěčka...Je to těžký něco vymyslet,sama jsem zvědavá na další rady.

doplněno 03.03.13 16:49:

Ta posouvačka asi nakonec bude nej,ale kam dáte věci?Máte jinou možnost uskladnění oblečení ,šatnu mimo pokoj?Posuvná zeď

ubere možnost rozšíření ulož.prostorů,ale asi to je jediná možnost.

doplněno 03.03.13 16:51:

Ta posouvačka asi nakonec bude nej,ale kam dáte věci?Máte jinou možnost uskladnění oblečení ,šatnu mimo pokoj?Posuvná zeď

ubere možnost rozšíření ulož.prostorů,ale asi to je jediná možnost.

Datum: 03.03.13 21:01

bývalý spolužák měl pokoj od okna ke dveřim rozdělený skříněmi, není to ono, ale lepší jak drátem do oka

Ohodnoceno: 1x

Od: uska®
Datum: 03.03.13 21:41

Já bych pod okno dala jeden velký psací stůl pro dva- každý by měl denní světlo. Asi metr za židlí bych středem pokoje postavila skříně otočené vždy nastřídačku, jednu skříň směrem k bráchovi, jednu k vám atd. Na zádech skříně od bráchy vám vznikne pěkná nástěnka či místo na plakáty atd. Tato nábytková stěna by končila metr před dveřmi . Bydlící v první polovině s dveřmi by u vchodu měl ještě lehký závěs.

Datum: 03.03.13 21:44

Já bych začal tím, že bych si celý plánek nakreslil v měřítku. Včetně rozměrů okna, dveří a jejich vzdáleností od stěn a jejich otevírání. Pak by bylo zřejmé, že výklenek zabírá cca 3 m² z plochy pokoje a dveře podstatnou část stěny. Následně bych si ujasnil, co všechno v pokoji musí být - postele, stoly, židle, případně skříně a zjistil bych, že nějaké rozdělení pokoje není reálné. Ale to je jen můj názor, třeba by z plánku vyplynulo něco jiného.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.