Plechová střecha

Od: Datum: 03.03.13 09:13 odpovědí: 11 změna: 03.03.13 14:53

Vážení poradci , chci se zeptat čím natřít již natíranou plechovou střechu , ale aby to nebylo extrémě drahé , dostal jsem radu smíchat luxol se syntetikou


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 03.03.13 09:17

Proč bys to měl míchat. Bud použij jedno, nebo druhý (osobně na plechovou střechu dávám syntetiku). Smícháním se nezdvojí jejich vlastnosti, jak si někteří myslí, chemie funguje úplně jinak a smícháním spíš oboje zmršíš - nebude to mít 100% vlastností ani jednoho.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.03.13 10:30
avatar

ledečáku, souhlasím s @ladaadal , ale Vás se zeptám, co má zy smysl dělat Vaše míchání? Co tím získá za (ne)výhody luxol či syntetika?

Já natíral střechu etrnalem. Zatím spokojenost.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.03.13 10:38
avatar

Také jsme použili Luxol,jako ředidlo fermežové barvy.Je v tom i olovičitý pigment.Drží to jako skála.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pest®
Datum: 03.03.13 10:40
avatar

Míchat rozhodně ne! *stop* Na venkovní konstrukce mám dobré zkušenosti s Hammerite, pravda je trochu dražší, ale zase drží již hodně let, není to barva na nějaké detaily, byla vyvinuta v anglii pro natírání ocelových mostů, kde nebyl prostor pro nějakou důkladnou přípravu povrchu a měla něco vydržet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 11:33
avatar

Na střechu používám barvy dvojsložkové určené na střechu. Barva na střeše FEST-B je na střeše 14 roku už začíná trochu prokvétat tak letos budu přetírat ale byla mi doporučena barva sousedem SUPER- KOV Původní barvu nemohu sehnat.Natírat střechu levnými,různě ředěnými barvami může byt nakonec pěkně drahé a pracné.Nemůsí tak dlouho na střeše vydržet a pak dvojí práce. Na zahradní nábytek používám Luxol smíchaný s fermeží .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 12:32
avatar

Pokud mne paměť neklame, vychytávka míchání luxolu se syntetickou základovku ( v nouzi se syntetickým emailem) se používala už v dobách socialismu - v 80 letech. Využívalo se toho, že někdo objevil, že luxol díky tomu, že je řídký, drží perfektně v podstatě na jakémkoli podkladu. Hodně lidí samotným luxolem natíralo třeba pozinkované plechy - svody, okapy, střechy. Drželo to. Zkusil jsem to taky a negativní zkušenost nemám (kromě toho, že jak byl luxol nekryjící, tak se muselo natírat aspoň 3x.
O smíchání lxolu se synt. základvkou jsem poprvé slyšel asi v 88 roce. Byl jsem se na to i podívat. Vzhled nic moc, bylo to takové pololesklé. Ale drželo to. Ví o žlabech na jednom domě, kde to takhle bylo pak taky udělaný a je to tam dodnes. Neoloupaný.
Jinak jsem slyšel (to jsem nezkoušel, ale věřím tomu), že luxol lze díky své řídké konzistenci s výhodou použít i na hodně rezavé železo, protože ho prostoupí (vsákne se do něj) a lépe se tak zakotví vrchní krycí barva, která povrch uzavře před přístupem vody a vzduchu, takže to už dál nemůže rezivět.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.03.13 12:40
avatar

ronyx, souhlas...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 03.03.13 12:50
avatar

Dobrý den, budu muset řešit stejný problém, ale uvažoval jsem o nátěru Gumoasfaltem. Pokud vím, tak se vyrábí jen v odstínu černém a červeném. Nevím, je-li to vhodný přípravek na kov, ale měl by snad přilnout na různé podklady. Také nevím, zda v létě na sluníčku nezačne lepit, kdyby bylo nutné na střechu vstoupit. Můžete se k tomu vyjádřit, abych nemusel pokládat další dotaz (tazatele by to mohlo také zajímat). Zdravím!

doplněno 03.03.13 14:43:

Ano, jsem to já - občas se zde snažím poradit něco z praxe ohledně PC nebo elektroniky. Děkuji Vám i dalšímu rádci za informace k nátěru Gumoasfaltem. Děkuji a zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 13:02
avatar

bene, (jste to vy přes znalosti počítačů?)

osobně bych nedával gumoasfalt, když po něm budete chodit...bude "lepit"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.03.13 13:13
avatar

nedavejte gumoasfalt v silnejsi vrstve popraska zacne se drolit ,pak uz pres to nic jineho natirat nema smysl

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.03.13 14:53
avatar

Gumoasfalty jsou hmoty suspenzní,tedy částice dehtového složení,tedy zbytky z destilace ropy,jsou rozptýleny pomocí dispergovadel ve vodní fázi-.Nejsou použita rozpouštědla.Nátěr je po vyschnutí nelepivý a vodě odolný>

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.