Nový komín na chalupu

Od: Datum: 02.03.13 12:08 odpovědí: 6 změna: 03.03.13 15:56

Dobrý den, chystám se na stavbu nového komínu na chalupě, jsem rozhodnutý koupit stavebnici se šamotovými vložkami. Komín musí stát venku, za štítovou zdí. Jinde než místo současného se prostě nevejde.

Naprosto netuším, jakým způsobem rozumně realizovat průchod skrz zeď. Je možné na tvarovku sopouchu dolepit další šamotovou vložku, která projde skrz zeď? Asi bude potřeba ji taky izolovat vatou. Nebo jen vytvořit skrz zeď otvor na kouřovod, udělat ho o něco větší a napojit rouru do šamotového sopouchu až venku? Jak to mám rozumně řešit? Dík za nápady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.03.13 13:47

Když je to stavebnice, tak prodávají odbočky ( T- kusy), které se vhodně umístí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.03.13 14:24

komín postavíte podél zdi,před tím si udělejte otvor tam kde bude připojení sopouchu,doporučuji větší otvor,pak obložíte vatou,také doporučím aspon 2x kotvit přes plechový třmen k domu aby se vám to netrhlo od baráku,ale ne zas na pevno,musí to dilatovat,vybírací dvířka z venku,nemáte pak doma bordel,hlavně pořádný zaklad a dodržet stavebnicový system.v místě otvoru si dáte odbočku T .sopouch a až budete připojovat nastrčíte to do něj(lepe na něj přes připojení které se navléka na vložku,nepraskne vám to díky roztažnosti jak se lidem často stává)a dopojíte kouřovinou ke kotli,ve zdi bych pruchod obecpal vatou.ono 45cm zed není zas tak hloubka nebo kolik máte

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.03.13 15:22

Je to 45cm, plná cihla. Takže radíte projít skrz zeď přímo kouřovodem, obecpaným vatou? Nešlo by spíš napojit na ten sopouch další šamotovou tvarovku? jenom nevím, jestli i sopouch má tu drážku jako ostatní vložky, leda pak nalepit natupo, ale zas aby to drželo.. Možná opravdu lepší projít kouřovodem a napojovat ho přes ty jejich připojovací tvarovky.. každopádně díky.

Datum: 02.03.13 21:11

no tvarovka ze šamotu ti bude končit v tvárnici stavebnice komína,okolo tvarovky musí mít sopouch vuli tedy obecpat vatou,jinak skrz zed jdi už jen plechovou kouřovinou -šamot nemá smysl a nespasoval bys to a mohlo by to prasknout,,já to mám tak že mám komín 200 šamot,na něm nasazené hrdlo pro připojení do komína do hrdla vede kouřovina 2mm -délka =šířka zdi.na konci mám hrdlo tak že od tud se napojíš dále ke kotli .aby to nepraskalo mám tu trubku ve zdi obloženou tou vatou co se dává okolo vložek a zahozeno,a na konci co mám to hrdlo do místnosti mám udělaný čtverhraný rámeček s otvorem dle pruměru kouřovodu a ten přišroubovám do zdi,tím pádem to je krásně za kryté,drží to dilatuje a není problém

doplněno 02.03.13 21:35:

šamot skončíš sopouchem v komíně,zbytek už kořovinou s přechodkou na šamot kvuli dilataci,použij 2mm kouřovod s hrdlem ,to seřízni tak abys to měl nasazené na sopouchu společně s tím přechodem a ten druhý konec rozšířený aby ti lícoval se zdí,po té obal tou tvrdou vatou co je na komínové vložky a bez strachu zahod a začisti,do místnosti ti bude koukat tedy ta trubka z 2mm kouřoviny s tím rozšířeným hrdlem kam se už bez problému připojíš po kouři jak se říká

Datum: 02.03.13 16:50

Ale hlavně nezapomeň komín zazákladovat,komín bude něco vážit.Průchod skrz zeď se musí odizolovat na příklad minerální vlnou.

JABRAKA

Datum: 03.03.13 15:56

Pokud bude komín vyšší nad hřeben střechy - asi tak o 1metr, je prý doporučeno dát do vložek prut armatury a zalít řídkým betonem. Myslím, že ten prut armatury nemusí být nějak zvlášt dlouhý, myslím 3 -4 metry by stačily. Osobně, pokud na to budou finance, tak bych jej oplechoval, i když vím, že se dává do vložek vata. Z diskusí na webech ja patrné, že kvalita komínu je rozhodující. Nehledě k tomu, že komín bude stát úplně celý venku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.