Dodatečné zanesení do katastru

Od: Datum: 01.03.13 19:22 odpovědí: 3 změna: 02.03.13 02:24

Právě jsem koupili dům, a zjistili jsem že určité části nejsou zaneseny do katastru, jak postupovat a na kolik to výjde

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: notarskaporadna
Datum: 01.03.13 22:17

Necháte si nemovitost zaměřit, na katastru vyplníte formulář "Ohlášení změny údajů o stavbě" a přiložíte kopii kolaudačního rozhodnutí. Na katastru Vás to nic stát nebude, cenu za zaměření si domluvíte s geometrem.

Formulář najdete zde: http://www.cuzk.cz/Dokument.aspx?AKCE=DOC:10-FORMULARE#formulare-KN

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 01.03.13 22:55

že určité části nejsou zaneseny do katastru

tím myslíte třeba nějaké přístavby atd? Pokud ano, těžko od nich budete mít kolaudační rozhodnutí. Nejdříve pozvěte geodeta, min 3500,- Kč bez DPH, ale dá se domluvit. Pak se stavte na stavebním úřadě zda o přístavbaách mají nějakou evidenci. Když ne, dá se zpětně dodělat. Možná, že to nebude ani nutné, pokud přístavby nebudou mít více jak 25 m2 a jsou 2 m od hranice pozemku.

Těžko se radí když nevíme o jaké části domu jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ga
Datum: 02.03.13 02:24

Ve vašem případě bude rozhodné, zda přístavba byla stavebním úřadem povolena či nikoliv. Pokud řádně povolena byla, byla zkolaudována a tehdejší vlastník ji pouze nezanesl do katastru, tak na podkladě pravděpodobně kolaudačního rozhodnutí a geometrického plánu ji do katastru zanesete.

Může se stát, což považuji za reálnější možnost, že je přístavba postavena na černo. V tomto případě bude na stavebním úřadě, jak věc posoudí. Buď zahájí řízení o odstranění přístavby, kde budete mít možnost požádat o její dodatečné povolení; pokud by změna byla povolena a její užívání odsouhlaseno, pak s gemetrickým plánem a souhlasem stavebního řadu na katastr.

Pokud se však jedná už o hodně starou přístavbu, u které lze předpokládat, že povolena byla, pouze se nedochovaly doklady o jejím povolení nebo kolaudaci, využívají některé stavební úřady postupu dle § 125 stavebního zákona, kde Vám ověří dokumentaci skutečného provedení stavby, kterou jim doložíte pravděpodobně s dalšími doklady, které budou prokazovat bezpečnost při užívání přístavby. Mnohdy k tomuto vydávají vyjádření, ve kterém potvrzují existenci takové stavby. Geometrák Vás ani zde nemine)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.