Může zůstat pod PVC podlahou koberec?

Od: Datum: 01.03.13 13:17 odpovědí: 7 změna: 02.03.13 22:06

Rádi bychom položili PVC podlahu do dvou místností. Je to ve starém baráku, pod stávajícím zátěžovým kobercem je prkenná podlaha. Tu, protože vrže, chceme provrutovat. OSB nebo podobné řešení nechceme kvůli zvýšení podlahy a i ceně. Pokud zabrousíme největší nerovnosti na dřevěné podlaze, je šance na nějaké rozumné řešení - co pod PVC? Četla jsem na nějaké diskusi, že nechali pod PVC původní jekor a v pohodě. Případně je řešením nějaká jiná např. netkaná textilie - filc, Tiros, apod.? V místnostech bude rozestavěný nábytek a sem tam nějaký drobný protlačení z estetického hlediska asi řešit nebudeme.. spíš mi jde o to, aby se protlačením povrch neničil, netrhal..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sisinka*
Datum: 01.03.13 20:37

Nedávno jsme doma v paneláku pokládali PVC a na holý beton manžel ještě vylil a rozetřel nivelačku a teprve na uschlou a zbroušenou jsme položili PVC.Myslím,že na koberec by to nebylo to pravé ořechové,ale to je jen muj názor,jsem ženská,možná tomu nerozumím.Určitě Vám tu poradí nějací odborníci*nevi*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.03.13 22:46

Určitě to ořechové není.Skutečně bych doporučil na prkna nalepit nízkoexpanzní pěnou sádrovláknité desky Rigidur a na ně teprve to lino.Určitě to bude něco stát,ale bude to perfektní.

JABRAKA

Datum: 02.03.13 16:04

tak nejideálnější by bohužel bylo dřevěnou podlahu vyrubat na na to OSB. Bylo by to od základu nové a na dlouho. Koberec pod PVC? No, slyším to poprvé, ale dává se miralon, může to být náhrada. Já bych to ale 100% u sebe nedělal. Každopádně rigidur jako rada od Jabraky nesmysl kvůli zvýšení podlahy. Kolik případně můžete přidat? Zhola nic?

Ještě možnost po vybroušení a přivrutování původní podlahy ji nechat přetmelit ("nivelačka na dřevo") a na to PVC.

Jak jsem již řekl, vyrubat původní a na to OSB asi nejdieálnější. Bohužel nejlepší a nejvhodnější řešení nejsou ta nejlevnější a nejjednodušší.

Datum: 02.03.13 17:07

Nevím ,frony,jaký je rozdíl mezi položením OSB a Rigidurem,když cena je zhruba stejná.Naopak,na OSB desky se bez vytmelení povrchu lino položit nedá.

JABRAKA

Datum: 02.03.13 19:03

zejména jsem myslel položit na stávající prkna rigidur, když si tazatelka nepřeje zvýšení podlahy. Dále OSB lze pak položit přímo na trámy, zatímco pod Rigidurem by muselo být celoplošný podklad. Ať už právě OSB, prkna, či liapor (pokud lze použít)...

Datum: 02.03.13 20:09

Osobně bych se bál, že by ten koberec natáhl vlhkost a začal plesnivět, což by mi hodně vadilo. Když jsem kdysi řešil obdobný problém, šel jsem skutečně do OSB, jen s tím rozdílem, že jsem vyházel jak prkna, tak i škváru pod nimi. V současné době bych to sice udělal také, ale né ve všech místnostech najednou *bzum**zed*:D

Od: misu®
Datum: 02.03.13 22:06

Děkuji všem za reakce. Sice jste mě nepotěšili, ale to jsem tak nějak čekala :). Čeká nás ještě pár jiných bouracích a renovačních zásahů, takže se nám nechce narvat do podlahy dvou místností 50 tis., jak nám to právě s OSB deskama vykalkulovala firma. Navíc to zvednutí podlahy by nebylo vůči zbytku místností ideální. Chci se zeptat ještě na to řešení s vytmelením nivelačkou na dřevo. Podle toho, co jsem k tomuto na nastudovala, je potřeba vytmelit a pak nivelačku v min. 3 mm vrstvě. lTo si upřímně neumím představit, jak děláme sami, jak to lze vyrovnat dohladka bez nějakých profi nástrojů. Nebo lze opravdu nějak jenom vytmelit "zamáznout" spáry a nerovnosti u vrutů nějakou nivelačmí /tmelicí hmotou? ..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.