Cihly, sklepy

Od: Datum: 28.02.13 18:13 odpovědí: 1 změna: 01.03.13 00:26

Zdravím,

rád bych "zrenovoval" sklep, ale pár věcí mi je nejasných, tak třeba zná někdo odpovědi nebo má zkušenosti.

Je přeba sklep nějakým způsobem ošetřit proti případnému "natečení" vody do sklepa? Přemýšlel jsem, že bych to tak do metru něčím(?) nahodil kdyby náhodou nateklo. Přemýšlel jsem o betonu. Nebo nějaká jiná metopda?

Část sklepa je očištěn až na cihlu, tu bych rád vyspároval, bylo mi doporučeno toto http://www.baucity.cz/index.p…hop=283&idproduktudetail=6279 je to dobrá volba? Případně jsem přemýšlel použít klasickou maltu.

Následně bych chtěl stěny zbavit prašnosti, doporučení jsem dostal na http://www.lucebni.cz/Produkty/Lukofob%2039 Vhodné? nebo má někdo jiné rady?

Část stěny bych měl rád bílé, opět mi bylo doporučeno toto http://www.jub.cz/vyrobky/mal…/jupol-classic-1835/?cat=3191 Vhodné? Nebo jiná alternativa?

Rád bych aby sklep i tak "dýchal" okna tam sice jsou, ale v zimě bych nerad větral.

Děkuji za poznatky a informace a přeji pěkný den.

S pozdravem Jarda


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.13 00:26
avatar

Nenapsal jste o jaký typ sklepa se jedná. Je klenbový z cihel? Nebo s překlady na stropě? Jak hluboko je? Je nad ním stavba? Je tam nějaký průduch nahoru? Odkud hrozí zatečení vody?

Pokud chcete aby sklep dýchal, nelze použít na cihly nějaký nepropustný nátěr. Osobně mám zkušenosti se sklepem na víno asi 5 metrů hluboko a potom s mělčím sklepem pod domem. Do toho hlubokého voda neteče nikdy, cihly nejsou natřené, pouze maltou vyspárované. Dýchá bez problémů. Druhý sklep je pod domem a ten je věčně mokrý...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.