Rychleji teplé radiátory

Od: Datum: 28.02.13 16:43 odpovědí: 7 změna: 01.03.13 10:03

Dosluhuje mě kotel na pevná paliva. Jestli je to možné rád bych zvolil nový kotel podle toho, aby mě po zatopení rychleji ohřál radiátory. Pomůže s tímhle radiátor s nižším, nebo vyšším výkonem než mám dosud? U vyššího výkonu jsem ochoten nainstalovat i akumulační nádrž. Nechci přidávat radiátory.Jak ohřát rychleji radiátory ( vytopit byt )?

Díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.13 16:54
avatar

Vyšší výkon u kotle a silnější čerpadlo

Ohodnoceno: 2x
 
Od: paw®
Datum: 28.02.13 17:01

POkud mate samotiz, tak pridat cerpadlo. Pripadne zmenit topeni na mensi trubky (opet v priapde samotize)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 17:15
avatar
To muze byt Milane v konecnem dusledku znacne kontraproduktivni a nevhodne.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.03.13 09:54
avatar

Martine, opět s Vámi souhlasím, ale pokud mu navrhne systém odborník jako vy, tak určitě to bude fungovat a dostane vodu rychleji do radiátoru. Když to navrhne neználek. můžou (a pravděpodobně) budou problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 28.02.13 18:48

Nejúčinnější pro splnění vašeho požadavku by bylo změnit konstrukci topení tak, aby systém obsahoval méně média (vody).V to případě se systém dříve zahřeje, ale bude také docházet k rychlejšímu vychladnutí systému po ukončení topení. Z hlediska efektivnosti topení je výhodnější nainstalovat systém s nižším výkonem než je nutné a při značně nepříznivých povětrnostních podmínkách systém krátkodobě přetápět. miroNejúčinnější pro splnění vašeho požadavku by bylo změnit konstrukci topení tak, aby systém obsahoval méně média (vody).V to případě se systém dříve zahřeje, ale bude také docházet k rychlejšímu vychladnutí systému po ukončení topení. Z hlediska efektivnosti topení je výhodnější nainstalovat systém s nižším výkonem než je nutné a při značně nepříznivých povětrnostních podmínkách systém krátkodobě přetápět. miro

doplněno 28.02.13 18:51:

Omlouvám se za duplicitu mého příapěvku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.02.13 19:50
avatar

vemte v potaz, že zvýšený výkon kotle musí přenést celá topná soustava. Jestli celá soustava zvýšený výkon nepřenese, pak se vám bude kotel přehřívat a skutečně nedosáhnete žádného pozitivního efektu.

Předimenzovaný kotel je něco podobného, jako předimenzovaný motor. Jede v horším režimu a má nižší účinnost. Jasná věc.

Kdybyste skutečně chtěl rychlejší topení, pak bych vám snad poradil vyměnit železné trubky za měď. Jenže to je taky hloupost, která se vám nevyplatí. Náklady budou mnohem větší, než profit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd*
Datum: 01.03.13 10:03

Ideální je výkonný kotel + aku nádrž a malý objem vody v radiátorech. Pak je rychlý náběh radiátorů na vysoký výkon, kotel není třeba škrtit (přebytek výkonu nabíjí nádrž, kotel pracuje v režimu s vysokou účinností). Po vyhasnutí kotle máte nabitou aku nádrž a systém topí z ní. Dále aku nádrž může fungovat jako průtokový ohřívač vody (nepotřebujete zásobník), a dá se nabíjet z různých zdrojů - kolektory, elektřina, plyn... Výkon kotle a velikost nádrže je třeba zvolit podle konkrétního objektu a pořadavků na fungování systému.

Výkonný kotel bez aku nádrže je nesmysl - kromě natopení studeného objektu by jste ho musel škrtit což znamená nízkou účinnost spalování a tím velkou spotřebu paliva, dehtování atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.