Ohřev vody plyn či elektřina?

Od: Datum: 28.02.13 10:32 odpovědí: 5 změna: 28.02.13 20:45

jak ohříváte vodu?

my máme ply.kotel s karmou, takže se ohřívá na plyn a není nikde zásoba teplé vody.

Je lepší varianta pořídit bojler?

mám i kotel na tuhá paliva, tak by šlo vyšpekulovat to, že by se mi alespoň přes zimu, kdy topím,

ohřívala voda přes kotel na tuhá a popř.dohřívala na noční proud...

co vy na to?

co vyjde úsporněji?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.13 10:42

Na to co popisujete by byl nejrozumější výměník. Karmu vyhodit, je to nejméně ekonomický ohřev a pokud je stará tak i největší zdroj problémů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 28.02.13 11:09

Zásobníkový nepřímotopný ohřívač s topnou vložkou (ohřev kotlem na TP nebo plynovým kotlem, nebo i solárním kolektorem), případně kombinovaný i s topnou el. spirálou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: usinka*
Datum: 28.02.13 12:39

Záleží na spotřebě horké vody, pokud v domě bydlíte kupříkladu dva, ohřev přes plynový kotel je efektivní, jelikož zásobu bojleru byste tak či onak nevyužili. Bojler je spíše otázkou komfortu než finanční výhodnosti (stálá teplota, vyšší průtok horké vody). Spotřeba bojleru se dá spočítat na kalkulačce na cez.cz, musíte zadat kolik vody spotřebujete a jakou kapacitu by měl bojler mít. U mne doma - el. vyhřívaný bojler pro dvě osoby mě vyšel na 7000 CZK ročně (byl předimenzovaný), při průtokovém ohřívání je to 2500 CZK při stejné spotřebě. Doporučuji pořídit si spíše kvalitní plynový kotel s efektivním ohřevem vody, kotel umístit co nejblíže místu spotřeby (nedochází ke ztrátám tepla při distribuci, ztráty jsou tak velké, že si kolikrát lidi pořizují i dva kotle pro dva patra - v některých případech se to vyplatí). Bojler si můžete pořídit i na plyn (přímé připojení na plyn. kotel), vychází podstatně levněji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 16:24

Nejlevnější teplou vodu budete mít, když zakoupíte elektrický tlakový bojler kombinovaný s topným hadem připojeným na teplovodní systém kotle na tuhá paliva. V zimě pojedete ambo-jambo a budete mít stále teplou vodu.

Další možností je zakoupit průtokový ohřívák nepřímo topený teplovodním topným systémem. To byste měl teplou vodu také stále, ale pokud byste chtěl teplejší, tak byste musel ten ohřívák napojit na zvláštní okruh oddělený trojcestným míchacím ventilem nebo zvýšit teplotu v celém topném systému.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: weka®
Datum: 28.02.13 20:45

a nebo koupít zásobník teplé vody a využívat teplou vodu ke sprchování i k vytápění domu?lze to?

od podzimu do jara topím dřevem, takže by zásoba teplé vody mhola vystačit...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.