Vlhka zed na strane souseda - muzu podrezat?

Od: Datum: 28.02.13 09:40 odpovědí: 8 změna: 02.03.13 09:39

Zdravim,

chtel bych se zeptat: mam vlhkou zed a ta primo sousedi se zdi souseda...klasicka radovka.

Muze se tato zed podrezavat?

Diky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.13 21:23

Ano, svoji zeď si můžete podřezat. Je-li to ve sklepě, a kanál je pod úrovní podlahy sklepa, je lepší kolem zdi vykopat drenáž, stačí hloubka 30 cm. Drenážní děrovanou hadici obsypat štěrkem, pak vše zaizolovat a podlahu kolem zdi znovu dobetonovat. Tak to mám už přes 30 let-sklep je suchý, podřezání nebylo nutné. Když se občas po velkých deštích podívám do kontrolního kanálku, voda čůrkem vytéká.

Ohodnoceno: 0x

Od: ladaadal*
Datum: 01.03.13 06:19

Myslím, že tazatel měl na mysli případ (řadovka), kdy je společná zeď pro něj i pro souseda. Zajímalo by mě to taky (dvojdomek). Jak se to řeší, když je tato společná zeď vlhká a je potřeba ji podřezávat, zda záleží pouze na domluvě, nebo má každý z vlastníků nějaká práva a povinnosti vůči společným věcem.

Datum: 01.03.13 10:08

Nedovedi si představit a věřím že nikdo z nás, že by se jnajednou v obyváku objevila díra od souseda, kde chce vkládat vodorovnou izolaci. Takže musíte se domluvit se sousedem, jinak těžko.

Můžete ale (dle šířky) společné zdi zaškrábnout do spáry 5-?cm lepenku, tak abyste sousedovi neudělal žádnou škodu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.03.13 10:45

Tak doufám, že až na to přijde, se sousedem se dohodnu. A tazatel asi taky.

Od: mobel
Datum: 01.03.13 11:19

Dekuji za nazor.

Ja jsem treba myslel, ze kazda z tech zdi - jak souseda tak moje ma klasickou šířku 45cm.

Tak jsem myslel, ze by se narizla jen ta moje zed z interieru.

Datum: 01.03.13 11:44

Tak o to to máš jednodušší a můžeš zvolit metodu, jak píše Milan.

Od: ga
Datum: 02.03.13 02:26

Pokud říznete pouze svou, tak Vám to problém dle mého soudu nevyřeší.

Datum: 02.03.13 09:39

ga, nevyřeší na 100% ale více jak 50% určitě vyřeší...(při kvalitní práci)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.