Má smysl kompaktní trouba a případně jaká?

Od: Datum: 28.02.13 09:01 odpovědí: 3 změna: 04.03.13 13:04

Chystáme se pořídít do paneláku novou kuchyňskou linku a vzhledem k nedostatku místa uvažujeme o kompaktní troubě. Má její pořízení smysl z hlediska kvality a ceny? A je případně lepší kombinace pára+horkovzduch nebo horkovzduch+mikrovlny? Budu rád za jakoukoliv vaší radu i zkušenost. Předem díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 28.02.13 09:32

Nemám takovu troubu, ale měla jsem možnost týden na ní vařit. Pára mě neoslovila, volila bych horkovzduch + mikrovlny. Pozor na slovo "kompaktní" Četla jsem v dTestu, že to slovo si může dát výrobce sám od sebe, nejsou na to žádné podmínky atd... Takže trouba i se stejnými vlastnostmi slovo kompaktní nemusí v názvu trouby mít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 09:44

Něco podobného mám doma, akorát jsem netušil, že je to kompaktní trouba. Umí to mikrovlny, horký vzduch, gril a páru. Pára je ale řešena speciálním nádobím, do kterého se lije trochu vody - nemá to nádržku jako normální trouby. Vejde se do toho jeden klasický plech a používáme ji poměrně často. Máme ještě normální troubu a ta se u nás používá akorát tehdy, když se toho peče více najednou (cukroví na Vánoce nebo oběd pro celou rozvětvenou rodinu - tedy téměř nikdy).

doplněno 28.02.13 09:45:

Jinak to vaření v páře - to já naopak zase doporučuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: folbig*
Datum: 04.03.13 13:04

Díky za reakce. A nemáte případně ještě typ na nějakou značku? Koukali jsme, že třeba Siemens jich nabízí několik, ale v kuchyňském studiu nám říkali, že poslední dobou je Siemens nic moc...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.