Bydlím s rodiči a jsem z toho unavená

Od: Datum: 28.02.13 05:54 odpovědí: 18 změna: 04.03.13 18:30

dobrý den je mi skoro 20 let. Žiji se svými rodiči a mladším bratrem. Letos mám maturovat a dome je všechno jen ne nic v pořádku. Jsem z toho unavená a nevím co mám dělat. Když se učím je to špatně když nic nedělám je to špatně. Vím že musím pomáhat ale rodiče mi pořád vyčítají že se najednou učim a nic nedělám. A když něco doma udělám a neučím se je to taky špatně. V tomhle prostředí nemám šanci se na maturitu připravit a naučitl.. když jsem doma skoro se mi chce jen brečet. Chtěla bych se od nich odstěhovat k přítelově rodina, která mi to sama nabídla. Ale nevím na koho se mám obrátit na pomoc aby to rodičům vysvětlil, protože mě to nedovolí se odstěhovat ani mě neposlouchají. Prosím co mám dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.13 05:58
avatar
mozna si to delate horsi jen vasim zaujatym postojem. Udelal bych maturitu a palasil z domova, pokud mate kam. Maturita je stres, zkuste si doma promluvit, ze jste z toho hotova. Mohli by to pochopit a vyjit vam vetsi volnosti vstric. Kazdy to ma jinak. Me stacil posledni mesic.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 28.02.13 06:39

Což takhle doma jenom oznámit, že přes tento týden budete u přítelovo rodičů. Že potřebujete mít klid na učení, jinak že maturitu nemusíte udělat. No a pak by se uvidělo. Třebas se to doma zklidní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 07:45
avatar

Já se na maturitu učil tak, že jsem brzo ráno vzal batoh s učením, zajel do krámu pro jídlo, pití a cigára, pak jsem jel na zahradu, tam jsem si rozložil deku a vypnul mobil. A učil se učil se učil se. Takhle asi 8 dní v kuse, pak jsem si dal dva dny oraz a šel na věc. A málem s vyznamenáním. Najdi si místo, kde tě nebude nikdo rušit a najdi si ho mimo domov. Chápu, třeba takové nemáš k dispozici, ale dá se přece vyjet i nějak ven za kopec ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 08:03

Je vám dvacet, jste plnoletá, jste sama za svůj život zodpovědná. Pokud se chcete odstěhovat k příteli, tak se prostě sbalte a odstěhujte, rodiče už za vás nenesou zodpovědnost a nemají vám co dovolovat nebo zakazovat *nevi*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.02.13 08:09
avatar

Dobrý den. Většinou to tak bývá. Když si děvče najde chlapce, je zamilované a najednou jí doma a na rodičích vadí naprosto všechno. Protože chce zkrátka být s někým jiným...Vy jste z toho unavená a co teprve Vaši rodiče? Dokud budete doma, pak věřím, že maturitu uděláte. Protože to s Vámi myslí dobře a dohlédnou na Vás. Věřím, že i podmínky Vám dokáží vytvořit, abyste měla klid na učení. Jenomže Vy to vidíte jinak, chcete jinam, máte jiné představy v tuto chvíli o všem...Jakmile vylétnete z hnízda a dostanete se z jejich vlivu, nebude Vás to tolik nutit do ničeho však. Budete si užívat ten pocit volnosti a škola pro se pro Vás může ocitnout až na posledním místě. Doma Vám vadí, že po Vás rodiče něco vyžadují a chtějí po Vás dodržovat určitý řád. Ale máte zabezpečené pohodlí, živí Vás, nemusíte se starat o tu spoustu věcí okolo, o kterou se musí starat Vaši rodiče. Já chápu, že se chcete odstěhovat a osamostatnit se. Ale všude je chleba o dvou kůrkách. I u přítelových rodičů budete muset mít své povinnosti, pomáhat a starat se...Co když Vám tam soužití nebude vyhovovat též? Kdo Vás bude živit? Zatím to dělají rodiče..Rozmyslete si dobře, zda si opravdu polepšíte, když se od nich odstěhujete. Myslím, že byste to do maturity vydržet měla. Rodičům jde jen o to, abyste měla ukončené vzdělání a pak, když už je nebudete potřebovat, se klidně odstěhujte. Pokud jste si jistá tím, že je pro Vás tím nejlepším řešením odstěhovat se ještě před maturitou, pak se na tom s rodiči domluvte a udělejte to tak, abyste si nezabouchla za sebou dveře od domova na dlouhou dobu..Rodiče si zaslouží trochu ohledů, 20 let se o Vás starají a věřte tomu, že to s Vámi nikdo nemyslí lépe, než právě oni. Opravdu si zvažte své kroky, abyste toho nemusela jednou litovat. Možná by Vám v tomto mohli pomoci rodiče přítele, když jsou ochotni přijmout Vás pod svoji střechu. Co se tak všichni sejít a promluvit si o tom všem?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 28.02.13 08:10

Já bych to zas tak razantně neřešil. Měla by sis uvědomit, že přítele můžeš ztratit během pár dnů, ale rodiče potřebuješ do smrti, i když je nepotřebuješ.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.02.13 08:14
avatar

no tak jednak si myslím, že maturity se nemusíte obávat. Obvykle to chodí tak, že pokud něco vyloženě nezvoráte nebo nezaexcelujete, pak u maturity dostanete to, co jste dostávala celou školu. Kdo měl jedničky, dostrane jedničky. Kdo měl dvojky, dostane dvojky. Kdo měl trojky, dostane trojky a kdo prolézal s odřenýma ušima, ten proleze s odřenýma ušima.

No a jestli budete mít po maturitě, najdete si práci a na rodičích budete nezávislá, pak se nemusíte nikoho na nic ptát a o svém životě si můžete rozhodnout sama. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 28.02.13 08:39

A není to jenom špatná komunikace a nedorozumění kolem těch domácích prací? K tomu stres z maturity a svět najednou padá na člověka ze všech stran. Jestli je to tak, zrekapituluj si svoje domácí povinnosti (třeba na papíře) a udělej je sama, iniciativně a s předstihem aby byli rodiče spokojeni a nemuseli se upomínat. Jestli kolidují s časem vyhrazeným k učení, zkus si ho přeorganizovat, nebo se s rodiči v klidu domluv na jiném čase, kdy práci uděláš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 09:19

Doporučuji méně emocí, více rozumu a v klidu si to s rodiči vyříkat. Ještě jednou zdůrazňuji - v klidu a nenechat se přitom rodiči rozhodit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd*
Datum: 28.02.13 14:25

Jste plnoletá a můžete si dělat co chcete, klidně se sbalit a odstěhovat, zakázat vám to rodiče nemůžou. Ovšem pokud vás rodiče živí a bydlíte u nich, tak vám do života holt kecají.

Zkuste si s rodičema promluvit - jasně řekněte že se potřebujete připravit na maturitu. Zaveďte si nějaký pevný denní režim, dobu na učení, dobu na domácí práce a dobu volna. Snažte se s rodičema vyjít v dobrém, na truc odejít a přestat se stýkat by byla chyba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.13 16:12

Pokud před maturitou utečeš od rodičů, tak maturitu pravděpodobně neuděláš!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.02.13 20:15
avatar

a ta jsi asi buď vůl nebo jasnovidec. Vycházíš asi z toho, jak jsi byl v mládí sám závislý na manince a otci. Máš za 1 za blábol večera.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.13 02:37
avatar

Souhlasím, s odchodem od rodičů přibude tazatelce povinností a na přípravu k maturitě bude mít méně času (nejen kvůli dalším povinnostem).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: youngman*
Datum: 28.02.13 18:51

rodiče se nevybíráme :(

Je vám 20 sebral bych se a vypadnul a oni časem pochopí že se bez nich taky nepotento *palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 28.02.13 20:14
avatar

Vaší situaci Vám upřímně nezávidím.Upřímně Vám závidím věk do 20 ti let. Vše je otázkou pohledu na věc. Zkuste se poohlédnout po bydlení se svými vystevníky - studenty. Dnes je to běžné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matulda13
Datum: 01.03.13 12:52

Je vám skoro 20? vždyť jste 2 roky dospělá! Jako pokud vám zakazují,aby jste odešla z domu,neposlouchejte je! Máte snad právo rozhodovat o svém životě! hodně štěstí *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 01.03.13 13:27
avatar

Ano, jste dospělá. Podle papírů určitě ano, ale nejste připravená se starat sama o sebe. Živit se, platit si všechny náklady. Zatím jste závislá na rodičích, možná přemýšlíte že se pověsíte na krk rodičům přítele nebo jenom příteli.

Opravdu vám nedoporučuji z domova odcházet, ale vydržet to ještě ty tři měsíce do maturity - abyste měla méně starostí s praktickými věcmi a více času na učení. Jsem přesvědčena o tom, že vaši chtějí hlavně abyste odmaturovala, snaží se vás víc přidržet doma. Asi už na sebe vy i vaši rodiče reagujete trošku přecitilivěle a nemůžete se shodnout. Vy jste více nervozní, ale oni určitě taky...

Takže vám radím, hodit se víc do klidu, nehádat se, neřešit, hlavně se učit a učit aby maturita dopadla dobře a nemuseli jste čekat na nezávislost ještě o půl roku déle.

Pak si najdete práci a můžete si žít svůj život podle sebe!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bivojj
Datum: 04.03.13 18:30

Já se skoro neučil ,svaťák spíš prochlastal a odmaturoval na druhý pokus...:D taky možnost :D ono ,já siu myslím ,že to je spíš o tom ,jak vás mají učitele zaškatulkovaný (šprt ,průměr, grázl) a pak už se výsledek doladí tak o stupeň ,dva.S rodičema bych promluvil a kdyby to nešlo ,tak bych se sbalil a vypad...Jen je otázka ,jestli u přítelových rodičů by byl větší klid...:D hodně štěstí

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.