Nekvalitní zámková dlažba- jak jí reklamovat?

Od: Datum: 27.02.13 19:14 odpovědí: 4 změna: 28.02.13 11:23

Dobrý den.

Po 4.-5. měsících od položení zámkové dlažby, odbornou stavební firmou, u které jsme celé dílo objednali,jedná se o ,,PARKETKY přírodní barva"Diton- povrch zflerkatěl , neladí s obvodovým přírodním štípaným betonovým terasem a dlažba mění barvu z šedé-přírodní na nažloutlo až světle nahnědlou- povrch je hrubší, jako by se otíral-vymýval , na dlažbě jsou skvrny-mapy a někde se objevují důlky na povrchu. Máme obavu z nekvalitního materiálu a tím i z nekvalitní- nestálé dlažby, která se časem bude drolit a rozpadne se...

Podali jsme k Odborné stavební firmě - zhotoviteli dlažby- u které jsme dílo objednali - Písemnou reklamaci- po více jak měsíci a urgencích, přijel zástupce stavební firmy na obhlídku - konstatoval, že se s tím ještě nesetkal, že to z viny chybného položení rozhodně není!- problém vidí v dlažbě - po několika týdnech se k nám dostavil zástupce výrobce dodavatele dlažby= DITONU- Sepsal nekonkrétní zápis - nepopsal co viděl -přijel totiž navečer takže podrobné zkoumání nebylo úplně možné i když skvrny i tak jsou a byly jasně znatelné-.sepsal, že provedl obhlídku dlažby a že přijede ještě po jaru až co dlažba dále udělá! Mezi řečí zmínil cosi o odškodnění ve výšce 2000,- kč!- to jsme rezolutně odmítli jelikož nás dílo přišlo na 200.000,-. Zástupce si vzal s sebou jednu zámkovou dlaždici - PARKETKU z palety co se nepoložily- na rozbor!. Na jaře se prý máme ozvat až bude vše bez sněhu a nečistot... Máme z toho nepříjemný pocit z nekorektního jednání našich partnerů.

Jaký má byt postup včetně lhůt.

Jak je to se lhůtou reklamace a povinnosti ji vyřídit - od kdy začíná běžet a jak jí změnila nekonkretní a neodborná návštěva zástupce DITONU,?

PARTNEREM PRO NÁS BY MĚLA BÝT V JEDNÁNÍ ALE STAVEBNÍ FIRMA NE,,?!

U TÉ JSME DÍLO ZADALI A OD TÉ JSME HO I V POŘÁDKU PŘEVZALI A JÍ I ZAPLATILI ZA PRÁCI A MATERIÁL.. - NEBOŤ VADY SE ZAČALY OBJEVOVAT AŽ PO NEKOLIKA MĚSÍCÍCH POUŽÍVÁNÍ OD POLOŽENÍ!

MÁME MOŽNOST SI NĚKDE NECHAT UDĚLAT SOUKROMÝ ROZBOR MATERIÁLU V DLAŽDICÍCH-PARKETKÁCH- zda je použitý materiál a výrobní technologie správná? JAK BY TO BYLO S CENOU , KOLIK ROZBOR STOJÍ A MOHLI BYCHOM NÁKLADY NA ROZBOR PAK V PŘÍPADĚ PROKÁZÁNÍ NESCHODY S NORMOU POŽADOVAT PO VÝROBCI DLAŽBY =DITONU NEBO STAVEBNÍ FIRMĚ? KDE LZE TENTO ROZBOR OBJEDNAT?

JAKOU NÁHRADU-cenovou kompenzaci BYCHOM SI MOHLI NÁROKOVAT POKUD NEBUDEME TRVAT NA VYMĚNĚNÍ DLAŽBY(bude-li její PEVNOSTNÍ A TRVANLIVOSTNÍ kvalita V POŘÁDKU a problém zůstane u barvy a hrubším povrchu)?

Nepořádku , činnosti strojů, nemožnosti pochůzky kolem domu a vůbec stavební činnosti jsme si užili napodzim 2012 dost! ( součástí pokládky dlažby bylo i zbourání staré zídky, vystavba nové z štípaného betonu, komplet drenáže a terénní úpravy , nové kanály odpadové a kanalizační potrubí atd..) Z realizece našeho životního snu se nyní nemůžeme těšit a máme obavy aby jsme dlažbu a okolí domu mohli v budoucnu vůbec řádně užívat!

S pozdravem Mat


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.13 19:24
avatar

jedna z možností je posudek soudního znalce z oboru stavebnictví. Příspěvek je moc dlouhý a celý jsem jej nečetl. Pardon.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 27.02.13 21:24

Podle mého názoru musí reklamaci vyřídit dodavatel pokládky, je to 100% jeho problém. Vy se ani nedejte zatáhnout do sporu s dodavatelem dlažby, to si s ním musí vyřídit dodavatel pokládky dlažby. Doporučoval bych Vám reklamaci vůči dodavateli pokládky urychlit, je vidět, že hrají o čas. Může se také stát, že potíží mají více, a úmyslně vyhlásí bankrot, co si na nich potom kdo vezme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.13 21:39

Nevidím problém v tom, že se na to přijel podívat zástupce výrobce, nicméně - pokud jsem pochopil - dodávka materiálu byla součástí díla provedeného stavební firmou. Tudíž partner pro jednání je pro vás ona a u ní uplatňujte reklamaci. Rozhodně na ně tlačte a nenechejte jen tak plynout čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 28.02.13 11:23

Pokud je smlouva se stavební firmou na položení i dodání materiálu, tak jednejte pouze s firmou - její dodavatel od kterého dlažbu koupili není váš smluvní partner. Pokud firma reklamaci zamítne, tak nechte udělat znalecký posudek. . Lhůta na vyřízení reklamace by měla být 30 dnů. Pokud se pár měsících objevují důlky na povrchu, tak jde jasně o nekvalitní dlažbu a firma jí bude muset vyměnit na svoje náklady včetně zaplacení znaleckého posudku. Pozor na to aby firma ještě existovala a bylo kde reklamovat...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.