Jak zateplit střechu

Od: Datum: 27.02.13 15:41 odpovědí: 3 změna: 28.02.13 11:56

Dobrý den, chtěl bych si na chalupě zateplit půdu a udělat tam ještě jeden pokoj. Střecha je z eternitových šablon. Pod nimi by měla být lepenka a prkna. Myslel jsem si že dám mezi krokve vatu a na ní palubky, ale tak jednoduché to asi nebude. Trámy jsou o síle cca 13 cm. Podle toho jsem myslel že určím i tloušťku vaty cca 14 nebo raději 16 cm. Nevím zda musím dávat i nějaké folie třeba pod nebo i nad vatu a zda bude síla vata stačit? Je lepší koupit jednu vatu nebo raději dávat třeba dvě slabší na sebe? Celkem se jedná cca o 140 metrů, takže doufám že to zvládnu svépomocí. Na firmu už bych neměl finance.Předem děkuji za rady a přeji hezký zbytek dne.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.13 15:55
avatar

Především rozvaž,zda je chalupa obyvatelná celoročně,nebo jen na víkendy.Pokud se jedná jen o víkendovou chalupu,nemá smysl do izolace investovat,aby se z obydlí stala nízkoenergetická stavba.Pak stačí skutečně jen 10 cm minerální vlny mezi krokve ,zakrýt sádrokartonem,nebo palubkami a dál to neřešit.Nějaké tepelné mosty a parozábrana nemá smysl.-

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ales1177
Datum: 27.02.13 16:37

Díky za odpověď. Chalupu obývá celoročně otec.Ten má samozřejmě pokoje dole.Letos v lednu jsem nechal firmou udělat rozvod topení.Nyní otec topí dřevem v krbových kamnech s výměníkem.Vytápěné jsou pouze místnosti dole, ale v budoucnu bych chtěl radiátor i do pokoje v podkroví.To bude pouze na víkendy, ale teplo utíká asi nejvíc právě půdou kterou bych chtěl zateplit.

Datum: 28.02.13 11:56
avatar

Jestliže tam otec topí celou zimu,pak je užitečné zateplit jednak podlahu společně se zvukovou a kročejovou izolací.Tam stačí slabší desky vlny.Řekl bych 10 cm.Mezi krokve pak ještě jednou,ale zateplit také štíty.Tam použít parozábranu.Všechno bude ještě složitější v detailech,to by bylo potřeba vidět.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.