Zateplit starý dům bez hydroizolace?

Od: Datum: 27.02.13 15:29 odpovědí: 6 změna: 06.03.13 15:20

Dobrý den, prosím o radu: Plánujeme částečnou rekonstrukci RD z roku 1890, obvodové zdi cihla 60 cm, dům je bez hydroizolace s mělkými kameno-cihlovými základy, kompletně na pískovém podloží - po cvičném vytrhání několika prken v domě (smrková podlaha z roku 1933 (viz foto), jsem zjistil že jsou v bezvadném stavu nepoškozena vlhkostí a to je po dimi pouze písek. Dům nebyl nikdy viditelně vlhký, nikdy nebyla nikde plíseň a nevykazuje žádná poškození.

Je možné dům zateplit bez provedení hydroizolace? (zateplení fasády základů stropů (íčka s hurdiskami) výměna oken, )

Nemohl by potom se mohl problém s vlhkostí objevit? (podlahu bychom chtěli nechat původní a pouze překrýt novými prkny)

Bylo by dům lepší podřezat podlahy udělat betonové? (varianta které bych se chtěl vyhnout)

Pokud zateplovat tak je možné polystyrenem (levnější lehčí snadnější práce) i když se pro cihlové zdi díky nížšímu difuzním odporu doporučuje vata?

Děkuji předem za rady!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jerry00
Datum: 27.02.13 16:14

No troufnu si odhadnout, že po takovém zásahu do mikroklimatu domu, který se vytvářel desítky let , se problém s vlhkostí určitě objeví. Zaklopíte-li fasádu, ztratí se asi tak polovina plochy, kterou dům dýchá. Pokud jste doteď vlkost nezaznamenali, znamená to, že ji v podloží je právě tak akorát, že ji stávající stav domu bezproblémů stačí likvidovat. Chce to odborníka na místě, ale myslím, že vám doporučí nějakou tu provětrávanou zateplovací fasádu (zavěsný systém apod...).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.02.13 17:38

Mám domek z roku 1929 cihla, podezdívka kámen. Jediná izolace je térák mezi podedzdívkou a cihlami. Na fasádu jsem dal před třemi lety polystyren a nic, vše OK. Možná to bude tím, že jsem ho lepil bodově a ne zubatým hladítkem. Podlahy mám dřevené, sundal jsem staré lino a obrousil bruskou na podlahy a podlaha je jak fík. Přsněji řečeno byla, protože pes mi do ní drápy vyryl packami vrypy *fn*

Od: tomik637
Datum: 27.02.13 20:43

To zní nadějně, díky , docela by mě zajímalo jak ste vyřešil zateplení podezdívky a jak hluboko jste zateplení ukončil..?

Datum: 05.03.13 17:31

Podezdívka sousedí se sklepem, níjak jsem ji neřešil, pouze jsem ji odizolval folií a drenáží, dos to pomohlo. Zateplení je tedy až od podezdívky. Měl jsem tady různé "odborníky" kteří mi tvrdili, že dům bude plesnivět apod. - nic se neděje. Domek je zateplený cca. čtvrtý rok.

Datum: 05.03.13 18:12

Tomiku, pokud je domek suchý, tak neřeště vlhkost. nemůže se vlhkost dostat do suchého baráku, jenom tím, že přiložíte polystyren.

Kde jste vzal informaci, že: i když se pro cihlové zdi díky nížšímu difuzním odporu doporučuje vata?

Od: stavbaonlinecz
Datum: 06.03.13 15:20

Dobrý den,
obávám se, že "uzavřením" objektu zateplením právě můžete problém s vlhkostí spustit. Bylo by potřeba objekt vidět a velmi pečlivě propočítat parametry zateplení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.