Jak na fasádu

Od: Datum: 27.02.13 12:47 odpovědí: 5 změna: 28.02.13 10:31

Srdečně zdravím všechny stavební čaroděje

před lety jsme koupili chalupu z roku 1935. Otloukli jsme loni fasádu. Problém spočívá v tom, že se drolí malta mezi cihlami. Napadlo mě, opláchnou to wapem, tím trochu prohloubit ty mezery a zedník by mě udělal novou klasickou vápennou fasádu. Prohloubením mezer by se vše zpevnilo. Aspoň tedy myslím. Jak dlouho by to mělo schnout, než se může začít házet fasáda? Všem moc děkuju za podněty.:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.13 16:46
avatar

Nepočítáte se zateplením?Jedna z možností a úspora práce je nalepení polystyrenu přímo na plochu (nemusí být moc silný,stačí 5 cm.)a na tento polystyren klasickou fasádu z perlinky a lepidla a tenkou barevnou.Ještě lepší by bylo rovnou zateplit.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stoural
Datum: 27.02.13 19:52

Zateplení raději ne. U tohoto dymu hydroizolace nejsou 100%, takže tímto bych si mohl zadělat na pěkný problem. Takže radši omítku, v budoucnu se dá zateplit vždy.

Datum: 28.02.13 00:24
avatar

Co a proč by to mělo schnout? Pokud se nahazuje (omítka, fasáda) na staré zdivo (cihly), je vždycky potřeba zeď aspoň postříkat vodou (hadicí, štětkou - podle toho, kde to je) a to ze 2 důvodů:
1) spláchne se prach, který by jinak zabránil "přilepení" omítky na cihly
2) dodá se do zdi vlhkost - jinak by si stará vyschlá zeď "vytáhla" vodu z omítky a tato by pak dostatečně nedržela - pro představu - vezměte starou a novou cihlu a cákněte na ní vodu a uvidíte ten rozdíl ve vsakování - proto taky nové cihly se nijak namáčet nemusí

Před nahazováním nové fasády (vápenné a tzv. tvrdé) se dříve spáry vyškrabavaly ručně za pomoci kramle - strašná práce. Wapka by práci hodně usnadnila, ale pozor na to, aby jste spáry nevypláchli moc - vyškrabavalo se cca 2 - 3cm do hloubky spáry - důvodem vyškrabávání spár je lepší zakotvení omítky.

Jne pro zajímavost - pokud se zdí ze starých (oškrabaných) cihel, je dobré právě kvůli spláchnutí prachu a zvýšení pevnosti zdi cihly namočit do vody.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: hop®
Datum: 28.02.13 04:31
avatar

Ronyx-*palec*

Žádné schnutí, hned nahodit, malta bude lépe držet! Anebo před nahazováním opět namočit...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: stoural
Datum: 28.02.13 10:31

Děkuji všem za odpovědi

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.